Camel Jablonec - Zásada B 2:2 (1:1)

06.04.2009 10:08

Utkání 15. kola II. třídy okresního přeboru, hrané v neděli 5.4.2009 od 16:30 na umělé trávě v Břízkách.
Sestava Zásady : Martin Mrkvička - Luboš Vebr st., Radek Horna st., Filip Kubát, Pavel Štefanec - Ivan Varga, Milan Kopal st., Jirka Mrklas (77. Saša Khlebstof), Petr Blažek (46. Aleš Kotyza) - Víťa Kirschner, Milan Kopal ml.
Branky Zásady : 24. Víťa Kirschner, 85. Saša Khlebstof
ŽK Zásada : Milan Kopal ml.

Reportáž z utkání :
V neděli vpodvečer se zásadská rezerva představila na umělé trávě v jabloneckých Břízkách proti domácímu Camelu. Domácí byli v úvodu utkání aktivnější směrem dopředu a vypracovali si i dvě velmi dobré střelecké příležitosti. Tu první ještě náš brankář Martin Mrkvička kryl, ovšem z druhé již udeřilo. To se domácí kapitán probil až před branku, svoji střelu sice nasměroval do tyče, ale odražený míč poslal dobíhající domácí útočník do odkryté branky. Naši hráči se snažili o rychlou odpověď, nahrávala jim i obrana Camelu, která se snažila o vystavování našich útočníků do ofsajdu, což se jim ale několikrát nepodařilo. Ale úvodní dvě příležitosti o překonání obrany, chybně zastavil mladý asistent rozhodčího. Až třetí příležitost vyšla. Jirka Mrklas vysunul rozeběhnutého Milana Kopala ml., který ještě předložil Víťovi Kirschnerovi před prázdnou branku, pro kterého již nebyl problém vyrovnat na 1:1. Do poločasu se ještě vystřídaly dobré příležitosti na obou stranách. Na naší straně proběhla v opačném pořadí jako při vyrovnávacím gólu, ovšem Víťa Kirschner volil místo přihrávky střelu, kterou domácí brankář kryl. Druhou naši šanci měl Milan Kopal ml., když se na hranici vápna uvolnil, ale zakončení tváří v tvář brankáři levou nohou nemělo tu spávnou razanci. Na straně domácích zlobil především kapitán Camelu Staněk, ale při domácích šancích se vždy blýskl mladý zásadský brankář Martin Mrkvička. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Domácí Camel měl o něco více ze hry a Zásada se snažila udeřit z brejků, ovšem i tentokrát ji několikrát chybně zastavil zdvižený praporek dalšího mladého asistenta rozhodčího. Velkou příležitost měl Camel po trestném kopu z hranice vápna, ale i tentokráte zasáhl výborně chytající Martin Mrkvička. Deset minut před koncem přišel na hřiště čerstvý útočník Saša Khlebstof a svým druhým kontaktem s míčem po vysunutí za obranu mazácky překonal domácího brankáře. Zásada již věřila v tříbodový zisk, ale přišla o něj hned za dvě minuty po zbytečné ztrátě míče, centu do vápna a přesném zakončení domácího útočníka na zadní tyči. Utkání soupeřů bojujících o záchranu tak nakonec skončilo dělbou bodů. Vzhledem k průběhu dění na hřišti v celém utkání je remíza zasloužená, ovšem škoda, že jsme ztratili vedení pár minut před koncem.