Článek do zpravodaje 2012/1

29.03.2012 13:49

V zimním období, čase fotbalového odpočinku od mistrovských zápasů, se ve fotbalovém areálu pořádalo několik akcí, jimž je zima zaslíbena. Hlavní akcí byl již třetí ročník recesistické akce Zásadská Pralyže, kterou Fotbalový klub Zásada pořádal v sobotu 28.1.2012 odpoledne. Tratě byly připraveny jak v areálu fotbalového hřiště, tak v jeho okolí. V kategoriích dam a pánů se pořádalo klání v běhu na 100 m krokem telemarským a na 1 km krokem klasickým. U pánů závodníků byl vyžadován dobový úbor k lyžím připravený, u dam sukně. Samotné závodění odstartoval a požehnal mu samotný vládce hor Krakonoš. Každý závodník pak obdržel
účastnický diplom. První tři místa byla honorována hodnotnými cenami, jako prasečími hlavami, uzeninou, toaletním papírem a samozřejmě medailemi, poháry a hlavní kategorie dálkového běhu mužů putovním pohárem. Vloženým závodem byla spanilá jízda povozů Renwolf, závod dětí a skoky některých závodníků na můstku s kritickým bodem 1,2 m. Kromě závodníků se i někteří diváci a příchozí dostavili v dobovém oblečení. Celkem jich do areálu dorazilo na 500. Kvalitní občerstvení bylo zajištěno v pohostinství „U seprané štulpny“, kde se po celé odpoledne promítaly v kouzelné skříňce pro děti Kerkonošské pohádky. Celkem se závodu zúčastnilo celkem 51 závodníků, z toho dokonce dva hosté z Polska. Ze skvělých kostýmů byl vybrán jako ten nejlepší Trautmberk v podání Petra Fišera. Ve spolupráci se spolkem Přátelé ledové plochy a bruslení Zásada se o nejmrazivějším víkendu letošní zimy v sobotu 11. února 2012 od 9:00 pořádal a na hokejovém hřišti v areálu FK Zásada také již třetí ročník hokejového turnaje O putovní pohár fa Princ. Hrálo se na hřišti o rozměrech 15 x 35 m s mantinely 1,3 m na malé branky v počtu hráčů 4+0 s hokejovým střídáním. Hrací doba byla 2 x 8 minut hrubého času. Turnaje se zúčastnilo 8 mužstev a hrálo se ve dvou skupinách po 4. Ve skupině A hráli
Zásaďáci, Ledové šavle, Rebel Březno, HC Manďáci a ve skupině B Rumové pralinky, Dream team, Takáně a obhájci Kohouti fa Princ. Na čtvrtých místech ve skupinách skončili Ledové šavle a Takáně a utkali se o 7. místo, které vítězstvím 6:3 ukořistili Ledové šavle. Ze třetích míst se do souboje o 5. místo probojovali HC Manďáci a Rumové pralinky. Jejich souboj skončil 3:5 pro Rumové pralinky. Dramatický byl souboj druhých ze skupin v bitvě o 3. místo, která se rozhodla až rozstřelem do prázdné branky přes celé kluziště, kdy byli o jednu branku šťastnější Kohouti fa Princ, kteří porazili Zásaďáky. V souboji o vítěze dominoval zatím každoroční účastník Rebel Březno, který rozstřílel Dream Team v poměru 10:3 a odvezl si tak putovní trofej. A dokud vydržel kvalitní led, využili jsme jej na
další akci na zásadském kluzišti, kterou byl víkend po hokejovém turnaji maškarní na ledě pro děti i dospělé. Po celé odpoledne byl především pro děti připraven doprovodný program se spoustou soutěží a her na ledové ploše. Mimo areál fotbalového hřiště pořádal FK hned první den v roce 2012 autobusový zájezd na
ohňostroj do Turnova. Další autobusový zájezd se pak uskutečnil 26. února 2012 na poslední utkání základní části hokejové extraligy do liberecké Tipsport arény, kde jsme viděli vítězství domácích Tygrů na Plzní v poměru 5:3. Zpestřením utkání byla prohlídka zázemí hokejistů, především kabiny domácích Tygrů. Po stránce fotbalové jsme již druhým rokem vyrazili na halový turnaj k našemu polskému partnerovi do městečka Lubrza, které se nachází 300 km severně od nás. V kvalitně obsazeném turnaji jsme nakonec obsadili 3. místo z 6ti účastníků. Večer jsme ještě v místním sportovním areálu sehráli přátelské utkání na umělé trávě. Naše A mužstvo zatím v průběhu zimní přípravy sehrálo dvě utkání, obě na umělé trávě v Desné a v obou jsme remizovali 1:1. Nejprve s týmem Velkýh Hamrů a poté s týmem Plavů. Jarní mistrovské zápasy I.B třídy zahajujeme již 24. března 2012 na hřišti jabloneckého Mšena. Tímto Vás zveme na všechna jarní domácí utkání
našich mužstev a na další kulturní a sportovní akce pořádané Fotbalovým klubem Zásada. Sledujte pravidelně náš web www.fotbalzasada.cz