Držkov - Zásada A 1:1 (0:1)

19.11.2012 09:13

Dohrávka 12. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 17.11.2012 od 13:30 na stadionu v Držkově
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Jarda Šíma, Karel Bělina, Marek Knappe, Petr Blažek - Petr Srbek, Petr Fišer, Pavel Čech, Michal Kopal - Radek Daníček (69. Jirka Sameš), Petr Janka
Branky Zásady : 32. Michal Kopal

Rozhodčí :
 Salač
Diváků : 80
ŽK : -:-
ČK : 1:1 (73. Habr - 76. Fišer)
V Držkově se dohrávalo poslední utkání podzimní části již tradičním derby sousedních obcí, které nepostrádlo nasazení, branky ani vyloučené. V první velké šanci se v úvodu utkání ocitl domácí Jiří Machula, ale obstřelil jak našeho brankáře, tak i branku. Většina hry v první půli se odvíjela ve středu hřiště a ani jedna obrana nepouštěla soupeře do vyložených příležitostí. Výjimkou byla šance Habra, který se ocitl po závaru před naším brankářem, ale ten jeho tvrdou střelu vyrazil. Udeřilo tak po brejku na druhé straně. Petr Srbek si naběhl na pěknou přihrávku za obranu, poslal křižný centr přes vápno na zadní tyč, kde byl zcela volný Michal Kopal a poslal tak Zásadu do vedení. Vedoucí branka domácí zaskočila a jak v závěru první, tak úvodu druhé půle se tolik nedostávali do hry. Zásada tak vrátlia Držkov do hry až zbytečnou chybou v obraně, kdy téměř ztracený míč vybojoval Řičica, přihrál před branku volnému Justovi, který si s ní poradil a vyrovnal na 1:1. Poté se na hrací ploše trošku přitvrdilo. Nejprve šel předčasně do kabin po druhé žluté kartě domácí Habr a poté ho za strkanici následoval i náš kapitán Petr Fišer. Ten měl těsně před svým vyloučením poslední velkou šanci zvrátit výsledek na stranu Zásady, ale jeho pohotovou střelu skvěle vyškrábl domácí brankář Dvořák. Zásada se tak rozešla v derby s Držkovem v zajímavém utkání asi spravedlivě 1:1.