Hodkovice n.M. - Zásada A 1:5 (0:2)

05.11.2013 08:24

Mistrovské utkání 12. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 2.11.2013 od 10:30 na stadionu v Hodkovicích n.M.
Sestava Zásady: Milan Kopal - Filip Kubát, Karel Bělina, Jirka Honzák, Tomáš Čurda - Dan Szatmari (86. Vítek Lhota), Pavel Čech, Míra Neumann (69. Radek Daníček), Michal Kopal (75. Míra Fedák) - Petr Fišer, Jakub Serbus
Branky Zásady: 15. a 28. Pavel Čech, 58., 78. a 86. Petr Fišer
Rozhodčí:
Mareček
Diváků: 50
ŽK: 2:0
ČK: 0:0

Zásada nastoupila k mistrovskému utkání v Hodkovicích s cílem prosloužit sérii vítězství v řadě na pět. Hrálo se za trvalého deště na podmáčeném, ale dobře připraveném trávníku. Zásada hrála od úvodu koncentrovaně a aktivně. Do vedední se dostala v 15. minutě. Petr Fišer zahrával trestný kop z větší vzdálenosti, domácí brankář skákavou střelu na mokrém terénu pouze vyrazil a dobíhající Pavel Čech otevřel skóre utkání. Poté párkát zahrozili i domácí, kteří hráli agresivní a běhavý fotbal. Nejprve ze dvou nebezpečných standardních situací a poté průnikem domácího záložníka, který zlikvidoval až náš brankář. Uděřilo tak podruhé na opačné straně. Petr Fišer dostal přihrávku za obranu, přihrávkou pod sebe našel Pavla Čecha a ten se trefil přesně k tyči. Za chvíli mohl Pavel Čech završit hattrick, ale při zpracování mu míč brnknul o ruku, tudíž jeho branka nemohla být uznána. Do poločasu ještě předvedl krásnou akci stoper Karel Bělina, který se dostal až na křídlo, krásným centrem našel hlavu Petra Fišera, ale jeho hlavička skončila na tyči. První půle tak skončila zaslouženým vedením 2:0 pro Zásadu. Do druhé půle nastoupili domácí aktivně se snahou zvrátit vývoj utkání. To se jim částečně povedlo již po 8 minutách, kdy se prokombinovali až ke gólu téměř do prázné branky. Po obdržené brance byla Zásada chvíli v útlumu a domácím narostla křídla, ovšem s jejich aktivitou i šancemi si naše obrana poradila. Z těžké situace Zásadu vysvobodil kapitán Petr Fišer, který v 58. minutě zvýšil přesnou střelou k tyči na 3:1. Poté vstřelila Zásada další dvě branky, ale v obou případech nebyly uznány pro mávaný těsní ofsajd. Regulérní branka tak padla až v 78. minutě. Dlouhý aut Jakuba Serbuse zklepl Pavel Čech na Petra Fišera a ten nadvakrát překonal domácího brankáře. Zásadský kapitán navíc těsně před koncem dosáhl hattricku, když ze své oblíbené pozice krásnou střelou na zadní tyč uzavřel na konečných 1:5 pro Zásadu. Ta si tak připsala po velmi dobrém výkonu další 3 body za pátou výhru v řadě.