Hodnocení podzimu 2012

15.01.2013 14:34

V letošní podzimní části 2012 mladých Zásadských nadějí jsme se poprvé zůčastnili, jak Mikro tak i Mini turnajů. I když jsme se rozhodovali, jestli z časových důvodů přihlásit oba turnaje, nakonec jsme došli k závěru, že budeme hrát Mikro i Mini. Hlavní důvod, proč jsme přihlásili turnaj pro starší, byl ten, že nám tři hráči již nemohli startovat za Mikro (roč. 2004 a mladší), a tím pádem by pouze trénovali. To jsme samozřejmě nechtěli. Musím ale pochválit všechny děti, které jsou mladších ročníků, že se celkem dobře vypořádaly s herním pojetím MINI turnajů (roč. 2002 a mladší), kdy v některých případech byl věkový rozdíl i 7 roků. V září jsme zorganizovali společně s fotbalovým oddílem FK Jaklonec a Fotbalovým svazem pro Liberecký kraj ukázkový trénink pod vedením pana Kozderky z FK Jablonec. Cílem bylo naučit se nové metodiky vedení tréninku. Zhruba v hodinovém tréninku nám bylo ukázáno, jak zapojit aktivní hrou všechny děti v různých dovednostech soutěží. Vzhledem k odezvě hráčů byl tento trénink velmi prospěšný, a to jak pro děti, tak hlavně pro trenéry, což se ukázalo i ve výsledcích na turnajích. Z celkových 15ti naplánovaných turnajů jsme se 9-ti zůčastnili, 4 byly zrušeny pro špatné počasí, 1 turnaje jsme se neúčastnili z důvodu pořádání turnaje na zásadském hřišti a jeden jsme vynechali z časových důvodů. Na všech turnajích se podílelo 18 hráčů, kteří chodili poctivě trénovat
vždy v pátek do Zásadského fotbalového areálu. Největšího úspěchu jsme již tradičně dosáhli v posledním turnaji MIKRO v Desné, kde jsme nepoznali hořkost porážky a celý turnaj vyhráli. Dne 9.11.2012 jsme uspořádali dětem fotbalovou rozlučku ve fotbalové hospůdce, kde děti dostaly dort a další různé občerstvení, ale hlavně ŠAMPÁŇO za vyhraný turnaj. A tak jsme jako správní trenéři dali dětem ještě další čtyři kousky tohoto jejich oblíbeného nápoje. atmosféra byla opravdu krásná a všechny děti i rodiče, kteří byli pozvaní, si to užili. V zimním čase budeme chodit trénovat vždy v pátek do školní tělocvičny od 15:30 do 16:45hodin. Již jsme přihlášeni na 6 halových turnaj ,které se budou konat buď v hale na Smržovce či Tanvaldě. Jednáme ještě o účasti na halových turnajích FK Jablonec, kde zatím nemáme potvrzené termíny. Závěrem bych chtěl velice poděkovat všem rodičům, kteří děti podporovali jak na turnajích, tak dopravou na ně. Ačkoliv to vypadá jako jednoduchá věc, tak hlavně doprava je ta nejsložitější věc, která u nás funguje naprosto jedinečně.
Dále děkujeme SK Zásada, Městysu Zásada a ZŠ Zásada za veškerou podporu.