Jeníšovice - Zásada A 3:2 (2:1)

05.04.2009 13:26

Utkání 15. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 4.4.2009 od 16:30 na hřišti v Jeníšovicích.
Sestava Zásady : Petr Růžička - Ivan Varga, Tonda Rožeň, Honza Boudík, Míra Princ - Aleš Kotyza, Milan Kopal ml., Filip Kubát, Honza Vondráček - Víťa Kirschner, Tomáš Krupka.
Branky Zásady : 19. Víťa Kirschner, 90. Honza Boudík

Zásada A nastoupila k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání v hodně kominované sestavě. Spousta hráčů kádru A mužstva si užívalo slunečného odpoledne jinde než na fotbale nebo na posledních letošních tuzemských lyžovačkách nebo je na hřiště nepustila zranění. Výsledek byl takový, že první poločas odehrálo naše mužstvo pouze v 10 hráčích. Přizpůsobena tomu byla i taktika, kdy se naše mužstvo věnovalo především defenzivní činnosti. Domácí tak měli v první půli jasnou optickou převahu, ovšem vyložené brankové příležitosti si netvořili. Hodně se pokoušeli o střely z větší vzdálenosti a jedna z nich se jim bohužel povedla, kdy se z dobrých 25 metrů ujali vedení krásnou střelou přesně do šibenice. Zásada však dokázala o několik minut později srovnat krok, kdy si pěkný pas Filipa Kubáta za obranu naběhl Víťa Kirschner a tvrdou ranou pod břevno nedal domácímu brankáři sebemenší šanci. Nerozhodný výsledek pro Zásadu udržel o chvíli později Petr Růžička, když dobře umístěný trestný kop vytáhl parádním zákrokem na roh. Přesto odcházeli do kabin o něco šťastnější domácí hráči. Minutu před pauzou zahrál nešťastně ve vlastním vápně rukou Honza Boudík a kopala se penalta, kterou domácí proměnili. Do druhé půle posílil Zásadu Tomáš Krupka, který ač indisponován zraněním nastoupil do útoku. A vyrovnaný poměr hráčů na hřišti byl přeci jenom ve druhé půli znát. Zásada měla několik náznaků brejků po křídlech, ale nedokázala je dotáhnout do dobrého zakončení. Domácí však ani v průběhu druhé půle nebyli v koncovce nebezpeční. A tak se skóre měnilo až v samém závěru utkání. Minutu před koncem po chybě při odkopu zvýšili domácí přesnou střelou na zadní tyč na 3:1, ovšem hned po rozehře přišel faul na Filipa Kubáta a standarní situace, ze které našel Milan Kopal hlavu Honzy Boudíka, který upravil na konečných 3:2. "Chtěl bych hráče pochválit, že v takto složité situaci a poslepované sestavě bojovali celých 90 minut. Při troše štěstí jsme mohli na bod za remízu dosáhnout, i když si domácí za územní převahu v celém utkání výhru samozřejmě zasloužili", zhodnotil utkání náš trenér Libor Lubas.