Lučany n.N. - Zásada A 3:0 (2:0)

02.04.2011 10:00

Utkání 16. kola (14. hrané) I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 26.3.2011 od 15:00 na stadionu v UMT Břízky.
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Ondřej Krejčík (80. Radek Žváček), Tonda Rožeň, Honza Boudík, Petr Růžička - Michal Kopal, Štefan Feri, Luboš Kalous, Petr Blažek (77. Tomáš Blažek ml.) - Petr Srbek (80. Petr Sovinec), Petr Fišer.
Branky Zásady :
Rozhodčí : Šubrt
Diváků : 70
ŽK : 1:0
ČK : 0:0
Lučanští odehráli svůj první jarní domácí duel v exilu na umělém trávníku v Břízkách a i počasí v průběhu utkání připomínalo, že zima ještě z Jizerek neodešla. Aktéři z obou týmů se s tím vyrovnali, i když bylo vidět, že to nějaký čas potrvá, než se bude hrát kvalitní fotbal. Lučany se nakonec s nepříznivým počasým vypořádaly lépe a zvítězily 3:0. Fotbalisté Lučan v prvním poločase byli lepší a bylo na nich vidět, že jsou přeci jen rozehranější. První branka na sebe nenechala dlouho čekat, hned v osmé minutě vrátil míč do pokutového území vysokým centrem Šich a Bělohlávek se hlavou nemýlil. Útočník Bělohlávek byl i u další gólové akce, při jednom z útoků do něho ve vápně zásadský bek nemilosrdně strčil a nařízenou penaltu Svoboda proměnil. Pěkný fotbalový moment předvedl ještě do poločasu domácí Hradecký, který z dvadvaceti metrů zazvonil na břevno Kopalovy branky a tomu zní v uších možná ještě teď. Ve druhé části zásadští hru vyrovnali, ale tutové brankové šance si příliš nevytvářeli a když, tak je stejně zahodili. Lučanští si svůj náskok pohlídali, ale z rychlých protiútoků stále hrozili, jen Vojta Brož jich několik prováhal. Pojistit body se Lučanům přeci jen podařilo třetím gólem, který po pěkné a rychlé akci po levé straně vstřelil střídající Jelínek v závěru zápasu. „V prvním poločase se nám dařilo a vytvořený dvoubrankový náskok jsme ve druhé části jen jistili, i když se soupeř ve druhém poločase zlepšil,” konstatoval Oldřich Churý, vedoucí týmu Lučan.

Zdroj : Našejablonecko