Lučany n.N. - Zásada B 5:1 (3:0)

03.09.2014 08:44

Mistrovské utkání 2. kola II. třídy okresního přeboru, hrané v sobotu 30.8.2014 od 17:00 na stadionu v Lučanech n.N.

ČK: 0:0

Ve druhém kole okresního přeboru přijel do Lučan tým Zásady B. Již předzápasem bylo jasné, že zásadští přijedou bez posil A týmu, který hrál ve stejném čase derby s Pěnčínem. Od začátku zápasu se hrálo pouze na jednu branku a bylo spíš otázkou kolik gólů Lučany vstřelí. Problém byl ovšem dostat se přes osmičlennou obranu Zásady, která zhustila prostor před vápnem. V osmé minutě se otevřel prostředek hřiště a Kuba Hradecký napřáhl svou levačku, která míč poslala za brankáře hostí 1:0! Hra byla poté stále monotonní a postupnou kombinací jsme se snažili otevřít obranu soupeře. Již ve 24. minutě musel pro zranění střída Jiří Kohout, kterého nahradil Dominik Horký. Do konce poločasu vstřelily Lučany ještě dvě branky. Ve 28. minutě to bylo 2:0 po brance Vojty Brože a poločasové skóre uzavřel ve 45. minutě pohotovým volejem Tomáš Tokár 3:0!

Očekávalo se, že do druhé půle nastoupí Zásada již značně unavená a budeme mít příležitost vylepšit si skóre. Opak byl pravdou a téměř celý druhý poločas jsme si z platonického tlaku nevypracovali žádnou vážnou příležitost. Hosté za celý zápas vystřelili jednou na branku a hned z toho byl gol. Míč ze standardní situace propadl po chybě Martina Víta až k volnému hráči, který neměl problém z blízkosti prostřelit brankáře 3:1! V posledních deseti minutách se přeci jen Lučanům podařilo navýšit vedení. Na 4:1 zvyšoval v 83. minutě pěkným obstřelem ze 30 metrů Michal Röschl a prakticky z podobného místa trefil k tyči Jakub Klaus na 5:1. Vzhledem k síle soupeře a faktu, že celý zápas odehrál v jedenácti hráčích bez možnosti střídání, mohli domácí vyhrát výraznějším rozdílem.