Nová Ves n.P. - Zásada A 1:4 (0:4)

17.09.2012 10:33

Utkání 6. kola (5. hrané) I.B třídy - skupina východ, hrané v neděli 16.9.2012 od 17:00 na stadionu v Nové Vsi nad Popelkou
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Filip Kubát, Karel Bělina, Jarda Šíma, Petr Blažek - Jirka Sameš (58. Honza Gregor), Petr Fišer, Radek Daníček, Michal Kopal - Petr Srbek, Pavel Čech
Branky Zásady : 8. Jirka Sameš, 21. Michal Kopal, 29. a 31. Petr Srbek
Rozhodčí :
Salač
Diváků : 100
ŽK : 1:1 (Daníček)
ČK : 1:0 (56. Máka)
K pátému mistrovskému utkání zajížděla Zásada na hřiště nováčka Nové Vsi nad Popelkou, která si ovšem v dosavadním průběhu také nevede bodově špatně. Zásada postrádala v obraně Topinku a Knappeho, k dispozici ovšem již byli uzdravený Šíma a nová posila Daníček. Zásada začala aktivně a vytvářela si i šance. A brankově se prosadila hned v úvodu, přetažený centr Pavla Čecha dolétl až k volnému Jirkovi Samešovi, který z úhlu s pomocí tyče poslal Zásadu do vedení. Po úvodní brance ovšem Zásada polevila a pouštěla domácí stále více ke své brance. Domácí hrozili nejvíce z rohů a standarních situací. Největší šanci měl domácí útočník, když se obtočil kolem našeho obráce, ale náš brankář mu včasným vyběhnutím zmenšil úhel a střelu vyrazil. Zlomovým momentem asi celého utkání byla 21. minuta, kdy se při rozehrávce s brankářem nešikovně otáčel s míčem domácí stoper, kterého obral o míč atakující Michal Kopal a do odkraté branky dal Zásadě dvoubrankové vedení. O pár minut později se střelecky prosadil Petr Srbek, když hlavou obloučkem na zadní tyč zvýšil na 3:0 a stejný hráč po pěkné kombinaci s Radkem Daníčkem a přesné střele k tyči dorazil domácí čtvrtým gólem. Ve druhé půli hrála Zásada se čtvřgólovým vedením v zádech občas trošku lehkovážně. Varováním jí bylo brzké snížení na 1:4 po závaru po rohovém kopu, ovšem o chvíli později byl za nesporotvní chování vyloučen domácí hráč a Zásada již v klidu kontrolovala hru. I když několik nadějných situací mohli naši hráči řešit o něco lépe, získali jsme především díky velmi dobrému výkonu a přesné koncovce v prvním poločase zasloužené tři body za vítězství 4:1.