Nová Ves n.P. - Zásada A 2:5 (0:3)

21.08.2010 07:45

Utkání 2. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v neděli 15.8.2010 od 17:00 na stadionu v Nové Vsi n.P.
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Ondřej Krejčík (65. Radek Žváček), Petr Fišer, Jakub Tyle, Petr Růžička - Michal Kopal, Luboš Kalous, Honza Boudík, Petr Blažek (80. Petr Sovinec)- Štefan Feri, Petr Srbek (70. Petr Janka).
Branky Zásady : 15. Michal Kopal, 26. Štefan Feri, 29. Petr Srbek, 64. Petr Fišer, 72. Petr Janka
Rozhodčí :
Vrtal
Diváků : 200
ŽK : 0:0
ČK : 1:0 (78. Tomášek)
Zásada začala úvodní utkání nového ročníku velmi aktivně a od úvodu byla lepším týmem. Do prvních šancí se dostal velmi dobře hrající Štefan Feri, ale nejprve míříl do brankáře a poté těsně vedle. Zaslouženého vedení se Zásada dočkala v patnácté minutě. Rohový kop přizvedl Petr Fišer k Michalu Kopalovi, který míč zády poslal do branky. O deset minut později se náš náskok zvýšil. Petr Srbek přihrál do ideální pozice Štefanu Ferimu, který již neměl problém trefit téměř prázdnou branku. O chvíli později si oba naši útočníci úlohy vyměnili a Zásada již vedla 3:0. Domácí v první půli naši branku téměř neohrozili, a tak se odcházelo do kabin za velmi příznivého stavu 3:0 pro Zásadu. Ve druhé půli se domácí zlepšili a vytvořili si i šance, ale nedokázali je proměnit, a tak přišel trest. Petr Fišer se z trestného kopu prosadil prudkou ranou a zvýšil vedení Zásady již na 4:0. Poté se i domácí dočkali. Po nedorozumění našich stoperů se na zadní tyči zjevil osamocený útočník, pro kterého již nebyl problém snížit. Zásada však dokázala dpovědět. Chybu v rozehrávce vystihl střídající Petr Janka a svůj samostatný únik zakončil přesně k tyči. Poté měli ještě velké šance Štefan Feri a Luboš Kalous, ale nedali, tak měli poslední slovo domácí, kdy po chybě v rozehrávce zblízka překonali Milana Kopala. Zásada tak v prvním utkání zvítězila na hřišti nováčka z Nové Vsi nad Popelkou 2:5 a připsala si důležité a zasloužené úvodní tři body.