Pěnčín - Zásada A 4:0 (1:0)

21.11.2013 15:35

Mistrovské utkání 13. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 16.11.2013 od 13:30 na stadionu na Pěnčíně
Sestava Zásady: Milan Kopal - Radek Daníček, Karel Bělina, Jirka Honzák, Petr Beneš - Dan Szatmari, Pavel Čech, Míra Neumann, Michal Kopal (75. Vítek Lhota) - Petr Fišer, Tomáš Blažek (81. Dan Boudík)
Branky Zásady:
Rozhodčí:
Lopuszynski
Diváků: 100
ŽK: 2:2 (Honzák, Beneš)
ČK: 0:0

V dohrávce I. kola I. B třídy východ zajížděla Zásada v sousedském derby na hřiště vedoucího Pěnčína. Počasí se sice umoudřilo, ale hrálo se na těžkém a měkkém terénu. Tým ze Zásady se v druhé polovině podzimní části soutěže herně zlepšil a celkem pravidelně sbíral body, až je to před tímto utkáním vyneslo na 6. příčku. Domácí borci začali utkání s chutí a snažili se tlačit před branku soupeře. Již v 6. minutě Pszyk perfektně uvolnil Zapadla, který postupoval z levé strany sám na brankáře Kopala. Ten však vykryl prostor pro střelbu a při snaze obstřelit brankáře, minul Zapadlo i branku. V 11. minutě se zase Kopal blýskl pěkným zákrokem při střele Pumrleho. V 15. minutě pro změnu odcentroval Pleštil před branku Zásady na Zapadla, jeho pohotovou střelu však opět Kopal kryl. Ve 25. minutě se k míči dostal s chutí hrající Zapadlo, ale jeho střela přes celou branku těsně minula tyč. Ve 28. minutě se ale domácí konečně dočkali. To Pumrle vysunul kolmicí Zapadla, ten se neukvapil, obešel vyběhnutého Kopala a střelou do prázdné branky otevřel skóre zápasu – 1:0. Do konce poločasu se hosté osmělovali a snažili se dostat před branku Pěnčína. V tom jim ale bránila velmi dobře hrající obrana domácích. Do druhého poločasu nastupoval Pěnčín s úkolem vstřelit další uklidňující gól. Již ve 47. minutě Zapadlo dobře našel před brankou hostí střídajícího Záveského, jeho střela však těsně minula levou tyč. V 63. minutě po pěkné kombinaci Pěnčína se k míči dostal J. Matějček a střelou z 18 metrů těsně minul branku. V 66. minutě se ale skóre měnilo. To jinak velmi dobrý brankář Zásady Kopal špatně rozehrál, P. Matějček uvolnil Pszyka a ten střelou do pravého dolního rohu branky zvýšil na 2:0 pro Pěnčín. V 71. minutě po konstruktivním odkopu Mastníka vyslal Záveský kolmicí do brejku Zapadla, který proti Kopalovi tentokrát neuspěl a neuspěla ani následná dorážka Záveského. V 72. minutě šel opět sám na brankáře Kopala Zapadlo, ale opět neuspěl. V 72. minutě Pěnčín zahrával rohový kop, po kterém nastala v pokutovém území Zásady skrumáž, míč se dostal k Pumrlemu, který míč napálil směrem do branky a po několikerém odražení od hráčů Zásady se míč zatřepetal v síti – 3:0. Po tomto gólu začali hráči Zásady vehementně protestovat a reklamovali hraní rukou jednoho z domácích hráčů. Rozhodčí však branku uznal a byl k hráčům Zásady velmi benevolentní, když strpěl jejich nevybíravé nadávky. V této fázi utkání byl Pěnčín jasně lepší a hostím docházely síly. V 82. minutě se skóre měnilo ještě jednou. To aktivní Zapadlo potáhl míč po pravé straně, našel Pumrleho a ten střelou – odrazem o levou tyč uzavřel skóre zápasu – 4:0! Ještě v 86. minutě šel Pumrle sám na brankáře Zásady a svou střelu poslal těsně vedle levé tyče. Hosté po celý zápas nevymysleli žádnou kalou akci, ale i tak dokázali domácí potrápit, a to především zahráváním standardních situací. K jejich smůle, však žádná využita nebyla. Utkání skončilo před pěknou diváckou návštěvou jasným vítězstvím Pěnčína a domácí příznivci byli s hrou domácích více než spokojeni.