Plavy - Zásada A 4:2 (2:1)

30.04.2014 12:19

Mistrovské utkání 19. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v neděli 27.4.2014 od 14:00 na stadionu v Plavech
Sestava Zásady: Petr Růžička - Tomáš Čurda, Filip Kubát, Roman Lupa, Vítek Kirschner (46. Vítek Lhota) - Dan Szatmari, Pavel Čech, Míra Neumann, Martin Potůček - Petr Fišer, Dan Boudík (63. Míra Princ)
Branky Zásady:
20. Dan Szatmari, 85. Roman Lupa (z p.k.)
Rozhodčí: Nádeník
Diváků: 80
ŽK: 1:0
ČK: 0:0

Na sousedské derby dorazila do Plavů Zásada. Zápas byl navíc okořeněn tím, že oba zúčastnění trenéři ještě nedávno vedli týmy na opačných stranách střídaček trenér Koucký vedl Plavy a Lubas zase Zásadu. Domácím skvěle vyšel úvod, když se hned z první akce trefil Karel Vokál. Po této brance se však hosté brzy oklepali a začali také útočit. Domácí obrana vzdorovala až do 20. minuty, pak ale chyběl důraz a Szatmari vyrovnal na 1:1. To se domácím nelíbilo a chtěli vrátit vedení na svou stranu. To se podařilo v 34. minutě, kdy se pěkně trefil Rimský. Výsledkem 2:1 skončil také první poločas. Vstup do druhé půlky měli domácí opět skvělý. Obrana Zásady si počínala nedovoleně uvnitř pokutového území a kopala se penalta. Tu Vokál proměnil, i když si Růžička na míč sáhl. Hosté se také po této brance chtěli rychle vrátit do zápasu, ale obrana tentokrát v čele s gólmanem Žantou nepřipouštěli drama. Navíc v 67. minutě Srbek nekompromisně zvýšil vedení na 4:1. Když už se zdálo, že se zápas v klidu dohraje, přišla penalta pro Zásadu a Lupa stanovil konečné skóre na 4:2. Ke kvalitě zápasu přispěla také trojice sudích, které režíroval v hlavní roli Zdeněk Nádeník.