SK Zásada - FK Železný Brod B 5:0 (2:0)

14.09.2019 16:30

Domácí fotbalisté Zásady měli informace o soupeři, o jeho kvalitě i o ambicích postoupit do 1. B třídy, aby mohli fotbalisté železnobrodské rezervy více podporovat své Áčko. Možná proto domácí začali ustrašeným dojmem, vázla kombinace, kupili i v rozehrávkách jednu chybu za druhou, ze začátku zápasu jakoby se na hřišti spíše hledali ...  Během prvních deseti minut si hosté vytvořili min. 3 gólové příležitosti, kterých však nedokázali využít ke změně stavu skóre utkání. Proti vstřelení gólu Železnobrodskými byl zejména domácí gólman Karel Línek, který své spoluhráče v této části utkání podržel! Domácí se do další části zápasu "nadechli", vyplnili více střed hřiště, začali lépe kombinovat; dá se říci, že teprve v cca 12. minutě pro ně začalo fotbalové utkání. Hned po zlepšení hry domácími se dostavil pro přihlížející diváky a fanoušky obou mužstev kýžený okamžik - gól a navíc po krásné fotbalové akci; ve 14. minutě se po levé straně uvolnilo zásadské křídlo Petr Hollmann; zatáhl míč až k rohu, odkud přesně zacentroval na nabíhající pravé křídlo Milana Kopala, který toho díky oslnění moc neviděl, ale i přesto přesnou hlavičkou trefil šibenici u vzdálenější tyče, hostující zadáci i brankář Zdeněk Tkacz byli bez šance; Zásada se ujala vedení 1:0. Střelec gólu konečně protrhl smůlu z předchozích utkání, kdy se několikrát ocitl sám před gólmany, ale nedokázal ani placírkou ani ostrou střelou nártem vsítit branku; to co se mu nedařilo nohama, to svedl hlavou! Další průběh 1. poločasu byl vyrovnaný, obě mužstva měla zajímavé útočné akce; mírnou převahu však začínali mít domácí. Skóre utkání se měnilo až ve 31. minutě; domácí zahrávali rohový kop, jeho exekutorem byl Martin Salaba, svůj kop hodnotil jako nepovedený - prý nejhorší, co kdy dal... přetažený "roh" z voleje z velkého vápna napálil kapitán Zásady Petr Fišer; rána si našla skulinku mezi bránícími i útočími hráči a bez jakéhokoliv kontaktu zapadla za háček vzdálenější tyče brány hostů. Domácí Zásada se ujala vedení již o 2 góly. Do konce poločasu se stav utkání již nezměnil, na tabuli svítilo pro domácí optimistické skóre 2:0.

Do 2. poločasu nastoupila obě mužstva s jasnými pokyny; hosté chtěli zvýšit aktivitu, více vysunout pressing; naopak domácí byli nabádáni k soustředěné obraně, neboť tušili, že na ně soupeř bude chtít "vlítnout". Železnobrodští skutečně měli snahu plnit pokyny svého trenéra, ale domácí hráči byli nekompromisní; oproti 1. poločasu bylo na hřišti zcela jiné domácí mužstvo... hráči Zásady makali, navíc bylo vidět, že soupeři se kombinačně již nedaří tak jako v začátku utkání; k výbornému výkonu se rozehráli záložníci Zásady, kteří se z útočných akcí obětavě vraceli; celé zásadské mužstvo již chybovalo minimálně. V 52. minutě po zdařilé kombinační hře na 1 max. 2 doteky na své polovině domácí hráči přečíslili obranu hostů a mohli se opět spolu se svými fanoušky radovat, neboť s chutí hrající záložník Petr Blažek, který si mnohdy "chodil" pro přihrávku až do prostoru domácí obrany a zároveň aktivně doplňoval útočné řady se dočkal odměny, obstřelil technickou placírou hostujícího gólmana a potvrdil vedení svého týmu již na 3:0. Po zápase měl jedinou starost - to, aby byl v zápisu jako střelec skutečně uveden on, protože mu právě chybnými údaji bylo v poslední době několik gólů upřeno. Po zbytek utkání bylo na hřišti již jen jedno mužstvo, byli to hráči Zásady, kteří beze zbytku využili stále narůstající pasivitu a nemohoucnost hostů. Když na ukazateli skóre naběhla 74. minuta, tak byl po pravé straně veden útok až k rohovému praporku na polovinu hostů; tam vykombinovali obranu hostů Lhota, Růžička a "zabloudivší" Hollmann, ve středu hřiště vytušil svoji další příležitost nabíhající Petr Fišer, křikl si o přihrávku, kterou dostal do nohy, individuálně se uvolnil a technickou střelou překonal brankáře hostí; zvýšil vedení svého týmu již o 4 góly. Po zápase se dvojnásobný střelec přiznal, že doma "tajně" soupeří se synem Lukym, který dopoledne za žáky FK Jablonec vsítil také 2 góly; domácí účty jsou tedy vyrovnány... Dá se skutečně říci, že domácí ve 2. půli hráče hostujícího mužstva k ničemu nepustili. Při jednom z ojedinělých postupných útoků hostů ze Železného Brodu ve 2. poločasu, když byli v 80. minutě zastaveni před 16-tkou domácích nedovoleným způsobem, následoval trestný kop; přetažený centr si však v pokutovém území zkušeně zpracoval s chutí hrající zásadský Petr Fišer, nakrátko ideálně nahrál uličkou mezi dvěma útočníky hostí, které tak postavil zcela mimo hru, obránci Vítu Lhotovi, ten měl před sebou volný prostor, míč vyvezl do bezpečí a ještě na vlastní polovině nahrál osamocenému útočníkovi domácích Vojtovi Šimánkovi; ten nejdříve zaváhal, když však zjistil, že ho z 2. vlny nikdo nedoplňuje, rozhodl se vzít situaci na sebe; diváci se tak dočkali něčeho, co se často nevidí... Vojta míč nalepil na svoji pravačku, obešel 1, 2, 3 bránící zadáky Železného Brodu, několikrát to vypadalo, že akce skončí neúspěchem, ale vždy se rodilý Zásaďák nejlépe ze všech zorientoval a byl tak opět na balónu; nakonec před ním zbyla již jen poslední překážka, vybíhající gólman hostů, kterého si útočnící Šimi položil, obešel ho zleva, a i když se mu míč dostal na jeho béčkovou nohu - levačku, nezpanikařil, zasekl, nechal tak ještě před odkrytou brankou "posekat trávník" stopéra hostů a v klidu v 81. minutě zakončil účet domácích na konečných 5:0. "Za odměnu" byl 3 minuty nato poslán na střídačku, ve hře ho nahradil prezident klubu SK Zásada Miroslav Princ. Domácí fotbalisté Zásady v dnešním utkání dokonale potrestali nedůslednost a střeleckou impotenci hostů zejména ze začátku utkání a připsali si díky svému dobrému a gradujícímu kolektivnímu výkonu do tabulky další 3 body.

Utkání řídil kvalitě hlavní sudí Zdeněk Nagy, na lajnách mu asistovali rodinní příslušníci aspirující v budoucnu na účast ve vyšších soutěžích Veronika Stará a Lukáš Nagy.

Přístí utkání sehrají zásadští fotbalisté "venku" v Držkově, v sobotu 21.9.2019 od 16:00, PŘIJĎTE fandit! DERBY bývá vždy zajímavá podívaná, nezapomněli jste? Poslední měření sil skončilo "hokejovým" výsledkem 7:6 pro Zásadu, když 1. poločas byl dokonce 7:0!

Další záznamy z utkání:

Sestava mužstva SK Zásada z.s.: Línek (G), Havrda, Čurda, Salaba, Lhota, Hollmann, Kalous, Fišer (C), Blažek, Kopal (71. Růžička), Šimánek (84. Princ)

Sestava mužstva FK Železný Brod, z.s. (B): Tkacz, Škaloud, Jelínek, Kučera, Vozka, Šťastný, Hyška (46. Musílek), Olyanin, Bezstarosta (57. Holeček), Halama (55. Vít), Mařík (C) (74. Esselbach)

Branky mužstva SK Zásada z.s.: Kopal Milan - 14. min., Fišer Petr - 31. + 74. min., Blažek Petr - 52. min., Šimánek Vojtěch - 81. min..