SK Zásada - SK Malá Skála 4:1 (1:1)

31.08.2019 17:00

Fotbalisté Zásady si chtěli po prohře se Mšenem z minulého týdne spravit chuť a napravit reputaci u svých fanoušků. Všechny přípravy směřovaly k úspěchu v tomto utkání, zejm. hojná účast na St tréninku. Čáru přes rozpočet však domácímu týmu udělaly avizované neúčasti některých stěžejních hráčů, dále zranění a náhlé zdravotní indispozice. Vzhledem k tomu, že jeden ze základních pilířů obrany stoper Robert Samko byl na cestě na tento zápas a avizoval z pracovních důvodů pouze drobné spoždění, Zásadští začali zápas pouze v 10-ti hráčích; bohužel vzhledem k objížďce Černostudničního přejezdu a dalším komplikacím cestou se protáhla absence tohoto hráče na celý 1. poločas. Hrálo se za jasného, letního a horkého počasí, teploty přesahovaly 30°C; mohlo by se říci - stejné podmínky pro obě mužstva... ale hrát v 10-ti bylo opravdu za trest. Byli to kupodivu oslabení domácí, kteří otevřeli účet zápasu; po zdařilé kombinaci a rychlých výměnách balónu ve středu hřiště záložník domácích Petr Fišer poslal finální přihrávku "do uličky" nabíhajícímu Vojtěchovi Šimánkovi; ten nezaváhal, přihrávku si ideálně zpracoval, přespurtoval stopera hostujícího týmu a obstřelil brankáře dobře umístěnou technickou střelou k tyči, gólman Malé Skály Miroslav Hlaváč byl bez šance. Zásada se touto šancí ujala v utkání vedení 1:0. Domácí se však neradovali dlouho; již v 16. minutě prostřelil nechytatelně jinak výborně chytajícího domácího Karla Línka útočník hostů Tomáš Novák. Stav utkání srovnal na 1:1. V průběhu tohoto poločasu museli být mimo hrací plochu ošetřováni 2 domácí hráči, kteří dlouhodobě bojují se zraněními; Lukáš Janko se stehenním svalem a Martin Salaba s kotníkem. Po určitou dobu tedy domácí Zásada hrála dokonce jen v 9-ti, resp. 8-mi lidech! Přesto nedošlo ke zlomení sebevědomí Zásadských a kupodivu vydrželi i s fyzičkou. Domácí i hosté se střídali v útočení, v jistě zajímavém zápasu se ale do konce 1. poločasu již skóre nezměnilo.

Do 2. poločasu do zápasu konečně naskočil jako stoper Robert Samko a bylo to hned znát; vyrovnaný počet hráčů a zlepšení kvality hry domácího týmu... V 63. minutě po kombinaci s Lubošem Kalousem a Petrem Blažkem si míč na svoji pravačku přilepil do útočné řady vytažený ofenzívní Petr Fišer, obešel 2 protihráče, "píchnul" si balón vpravo podél vyběhnuvšího maloskalského gólmana Miroslava Hlaváče a z úhlu poslal Zásadu do vedení 2:1, čemuž nezabr&aacute ;nil ani záchranný skluz hostujícího stopéra. Na fotbalovou kariéru si vzpomněl také Milan Kopal ml., který v 58. minutě vystřídal zdravotně indisponovaného domácího Lukáše Janka v pozici levého záložníka; již v 65. minutě mohl všem přítomným dokázat, že z fotbalovosti nic nezapomněl a že i brankář umí hrát nohama; dostal ideální přízemní pas od levého beka Petra Růžičky, zatáhl míč po lajně téměř až k rohu, tam udělal rychlou kličku zpět do protipohybu pravého obránce hostí, ten stihl ještě "posekat" trávník, a již osamocen šel z úhlu na gólmana, pěkně si ho položil a pak to do něj napálil ... prý to mají v rodě - nedávání g&oac ute;lů! Na útočení však nezanevřel; hned o 2 minuty později dostal přihrávku do "české uličky", míč si posunul, ale hned nato byl v pokutovém území sražen brankářem hostů Miroslavem Hlaváčem; rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. K jeho exekuci si míč připravil zásadský Petr Fišer; na malou chvíli zaváhal, uvědomil si, že dopoledne kopal pokutový kop za žáky FK Jablonec nad Nisou jeho syn Luky, který ho proměnil nekompromisně prudkou střelou k pravé tyči; to by asi bylo doma špičkování, kdyby táta nedal...; ten si však vzal příklad ze svého mlašího syna a penaltu proměnil nekompromisně prudkou střelou k pravé tyči! Posunul zásadský t&yacu te;m do pohodlného vedení nad Malou Skálou 3:1. O 10 minut později mohl slavit ještě více, ale trochu se to v něm lámalo, mohl si ve své kariéře připsat další hat-trick a přispět tak i k oslavě dnešního svátku jeho manželky Pavlíny, ale zároveň dát finanční vklad do fondu hráčů ... zvítězilo u něj nesobectví, nedám prachy, nezištně nahraju a podpořím kolektiv? Tedy po akci vedené z obranného pásma Zásady po pravé straně si převzal míč, narazil si ho se spoluhráči, obešel obránce hostů, ocitl se sám před brankářem, mohl v pohodě zakončit, on ale přesnou nahrávkou "nezištně" a zároveň k překvapení všech našel na penaltě tísněného Luboše Kalouse, ten splnil & uacute;k ol - do odkryté svatyně hostí potvrdil vítězství domácí Zásady 4:1; nádherná akce jako vystřižená z fotbalové učebnice. V 71. minutě nastoupil za domácí do útoku sám prezident klubu Miroslav Princ, byl vidět... Za zmínku ještě stojí poslední pokus hostující Malé Skály o korekci výsledku, když cca v 80. minutě kopali rohový kop z pravé strany do skrumáže před gólmana Karla Línka, míč se několikrát odrazil od bránících hráčů a nakonec jej z brankové čáry vykopával stoper Robert Samko, čímž zabránil zdramatizování konce zápasu. Dá se říci, že ve 2. poločasu domácí hráči SK Zásada hostující tým SK M al&aacut e; Skála k jinému vážnému ohrožení domácí branky nepustili. Zásada zaslouženě vyhrála 4:1 a do tabulky si zapsala první 3 body.

Utkání řídil kvalitně hlavní sudí Petr Smoleňák, na lajnách mu asistovali Heinrich Nestler a Stanislav Kraus.

Další záznamy z utkání:

Sestava mužstva SK Zásada z.s.: Línek (G), Samko (C), Čurda, Růžička, Lhota, Kalous, Blažek, Janko (58. Milan Kopal ml.), Salaba, Fišer, Šimánek (71. Miroslav Princ)

Sestava mužstva SK Malá Skála: Hlaváč (G), Daníček, Cafourek, Jarolímek, Kopecký (C), Kotrba, Gut, Novák T. (86. Novák J.), Salaba L. (63. Rulec), Volek (46. Kunze), Plachý (69. Šťastný)

Branky mužstva SK Zásada z.s.: Šimánek Vojtěch - 10. min., Fišer Petr - 63. + 67. min., Kalous Luboš - 77. min.

Branky mužstva SK Malá Skála: Novák Tomáš - 16. min.
Žluté karty: 1:3

Červené karty: 0:0