SK Zásada - TJ SOKOL Radčice 5:1 (2:1)

15.06.2019 17:00

Fotbalisté Zásady jsou prozatímně 3. v tabulce a proti dnešnímu soupeři se jim poslední dobou daří, byli tedy favorité tohoto utkání.

Již ve 13. minutě se uvolnil ofenzívní domácí Petr Blažek a překonal hostujícího gólmana Tomáše Řeháka, Zásada se ujala vedení 1:0. Ve 26. minutě obstřelil brankáře Radčic Vítek Hanšpach, síť branky hostí se zavlnila a Zásada tak potvrdila vedení již na 2:0. Houževnatý soupeř z Radčic snížil hned o 2 minutky později Davidem Šturmem na 2:1; dnes výborně chytající domácí gólman Karel Línek proti jeho střele neměl šanci. Ve 40. minutě ukázal opět své pravé "já" útočník hostů z Radčic Petr Srbek (dříve hrající i za Z&aac ute;sadu ), který dobíhal na levé straně pas nakopnutý Radčicemi za obranu domácích; hru dobře přečetl zásadský gólman Petr Línek, včas vyběhl, u balónu byl jednoznačně dříve, ale Srbek ho nekompromisně skosil místo aby nadskočil, jak to běžně normální fotbalisté dělají; naštěstí se ošklivě vypadající incident obešel bez vážného zranění a domácí brankář mohl po ošetření pokračovat ve hře; rozhodčí však za nebezpečný faul a i za nevhodnou reakci Petra Srbka udělil útočníku Radčic červenou a ten musel opustit hned hrací plochu, čímž oslabil svůj tým. Do konce 1. poločasu se již stav skóre nezměnil, i když byli domácí výrazně lepším t&yacut e;mem, a le bez střeleckého úspěchu ...

Domácí Zásada jen doufala, že některým domácím hráčům v utkání, které se hrálo za teplot nad 30° C - pařák jako prase, nedojdou síly nebo že se někdo z nich nezraní, protože na střídačce nebyla žádná rezerva, která by mohla naskočit do hry; polovinu jarní části Zásadští dohrávali v dosti oslabeném složení. Ale bylo tomu naopak, jakoby síly došly ve 2. půli spíše hostům, což se odrazilo na stále stupňující ofenzivě domácích a i na skóre utkání. S jednogólovým náskokem se nemohl smířit zásads k&yacute ; Michal Kopal a v 55. minutě poslal domácí do trháku na 3:1. Hned o 5 minut později přidal další branku domácích Marek Šupík a tím přivedl hostujícího gólmana k nepříčetnostem; dokonce to vypadalo tak, že svévolně, poté co vyplísnil vlastní hráče, opustí znechuceně hrací polochu; situaci ve svých řadách musel uklidnit až trenér Radčic Ing. Jirka Kozlovský spolu s několika staršími hráči hostí; gólman hostí se uklidnil a utkání již v pohodě dochytal... Zásada však měla chuť hrát a to potvrdil i Petr Prousek, který zakončil střelecký účet domácích a i celého utkání v 62. minutě, na digitální tabuli se změnil stav na 5:1. Nutno podotknou t, že Z ásadští dohrávali se sebezapřením, když 2 hráči z domácí hrdinné 11-tky byli již téměr mimo hru a po travnatém hřišti spíše jen pokulhávali; na střídačce 0, tak to nějak dochodili... Snad se přes letní přestávku dají do pořádku, aby příští ročník mohli těšit fandy svými výkony!

Ostaní favorité, leader SK Hodkovice n/M a 2. v pořadí FK KOVO, hrající stejnou soutěž také vyhráli, fotbalisté  SK Zásada, z.s. obsadili nakonec 3. místo v tabulce ročníku 2018/2019.

Utkání řídil výborně hlavní sudí Zdeněk Nagy, na lajnách mu asistovali Erik Pakula a Lukáš Nagy.

Alespoň dnešní "dokopná" byla okořeněna vítězstvím Zásady a ještě se skóre 5:1.

Další záznamy z utkání:

Sestava mužstva SK Zásada z.s.: Línek Karel (G), Pleštil (C), Čurda, Kopal Michal, Blažek, Killian, Růžička, Lhota, Prousek, Hanšpach, Šupík

Sestava mužstva TJ SOKOL Radčice: Řehák T. (G), Řehák M. (48. Zikmund), Šturm, Bujárek, Pokorný, Havlíček, Koudelka, Řehák Fr. (C), Srbek, Strnad, Miller

Branky mužstva SK Zásada z.s.: Blažek Petr - 13. min., Hanšpach Vítek - 26. min., Kopal Michal - 55. min., Šupík Marek - 60. min., Prousek Petr - 62. min.

Branky mužstva TJ SOKOL Radčice: Šturm David - 28. min.
Žluté karty: 2:1

Červené karty: 0:1