Tanvald - Zásada 2:3 (0:1)

11.03.2017 13:00

Na stadionu v Desné jsme se sešli opět ne v kompletní sestavě, jelikož někteří hráči ještě stále nevěnují jarní přípravě dostatečnou důležitost a nebo měli pracovní povinnosti. Na druhou stranu opět vypomohli hráči starší a zkušení a do týmu přišli i dvě nové posily. Jelikož Tanvald před týdnem porazil tým z B.třídy Albrechtice, vstoupili jsme do utkání s respektem a byl to tým Tanvaldu, který se v úvodu držel více na míči a hrozil rychlými přechody přes polovinu Zásady. Nicméně počáteční šance končily daleko mimo branku a nebo na výborně chytajícím Ondrovi Soukupovi. Postupně se hra v poli ale vyrovnala a i Zásada se dostala do slibných šancí, které ale neměly gólový efekt. Ten se dostavil až ve 35. minutě, kdy Lhota doběhl dlouhý pas u rohového praporku, ve vápně přesně našel Petra Blažka a ten chladnokrevně k tyči nedal gólmanovi šanci. Druhý poločas kopíroval průběh prvního. Tanvald se dostával do šancí, které ale končili často mimo tyče. Naopak opět Zásada využila štírka Loukoty, který svojí iniciativou v útoku naběhl na centr do vápna a donutil obranu Tanvaldu k chybě a vlastnímu gólu. V tu dobu se Zásada konečně dostala do hry a dařilo se i kombinovat v poli. To přineslo v 70. minutě závar před Tanvaldskou bránou, kdy se odražený míč dostal ke zkušenému Lhotovi  a ten v duchu "když nevýš co s míčem, vystřel" zvýšil již na 3:0. O výsledku bylo téměř rozhodnuto, ale Tanvald se ještě nadechl k několika útokům, kdy po jedné zdařilé nahrávce za naše beky využil útočník Tanvaldu nalitý míč a z velkého vápna prostřelil vybíhajícího gólmana Ondru Soukupa. V poslední minutě se ještě naši beci, kteří se už viděli ve sprše, dopustili nedůslednosti při rohu Tanvaldu a hlavou jsme obdrželi druhý gól, který stanovil výsledné skóre.