Tanvald - Zásada 2:3 (1:0)

17.06.2017 17:00

Tanvald - Zásada   2:3 (1:0)

Utkání začalo z obou stran opatrněji. Navíc naši hráči přijeli pouze ve 12-ti, což umožňovalo pouze 1x střídání. Bohužel pro náš zásadský tým jsme se nevyvarovali zbytečného diskutabilního faulu na chytře hrajícího útočníka Tanvaldu v našem pokutovém území, hráč neohrožoval naši branku, "faul" se odehrál v pravém rohu pokutového území z rozehrávky po autovém vhazování, když se natlačil tanvaldský hráč na našeho stopera, ten mu ustoupil a hráč upadl; po krátké úvaze rozhodčí k nelibosti našich hráčůo dpískal poku tový kop - byl zbytečný a ani rozhodčí jej pískat nemusel ... Sám faulovaný útočník Tanvaldu Roman Horváth se ujal exekuce a v 10. minutě se domácí dostali do vedení 1:0. Protože naše útoky do konce 1. poločasu byly zcela "bezzubé", ale naše obranná hra nedovolila Tanvaldu zvýšit své vedení, skončil 1. poločas 1:0 pro domácí hráče z Tanvaldu.

Na 2. poločas naše mužstvo přeskupilo své řady na základě kvalitního rozhodnutí trenéra Libora Lubase, byla posílena středová řada, více do hry a do ofenzívy se dostal náš Honza Pleštil; nové postavení bylo hned znát; naše hra byla více kombinační a dostávali jsme se do pro Tanvald nebezpečných situací. Avšak v ojedinělém útoku fotbalistů z Tanvaldu se ocitl opět ofenzívní Roman Horváth, když z nákopu za naši obranu ho pouze "stínoval" náš obránce, navíc náš gólman Petr Růžička vyběhl, této situace využil útočník Tanvaldu a oba naše h ráče jak obránce, tak i gólmana přehodil; Tanvald zvýšil vedení na 2:0. To už bylo pro Zásadu velmi zlé. Naši hráči však nepolevili ze snahy se zápasem ještě něco udělat. Útočili a dostávali se do nadějných příležitostí. Jejich snaha a aktivita byla odměněna v 64. minutě, když našeho hráče Marka Šupíka faulovali obránci Tanvaldu před jejich brankou; rozhodčí opět odpískal pokutový kop, který po chvilce váhání proměnil sám Marek Šupík. Hned bylo veseleji, kontaktní gól na 2:1 pro stále ještě vedoucí Tanvald vlil novou živou krev do našich hráčů; jeden útok sřídal druhý; zásadský tým byl zejm. ve 2. poločase o mnoho lepší m mužstvem. V 84. minutě utkání byl v domácím pokutovém území při zahrávání našeho rohového kopu stažen nabíhající Tomáš Čurda a obránci Tanvaldu tak nedali rozhodčímu jinou možnost, než-li odpískat opět penaltu proti Tanvaldu. To už ale Zásada hrála dobrých 15 minut pouze v 10-ti hráčích, neboť právě střelec našeho 1. gólu Marek Šupík odkulhal se zraněným kotníkem do kabin a na lavičce nebylo žádného náhradníka do hry. K penaltě se tedy postavil kapitán Petr Beneš a tvrdou střelou nekompromisně k levé tyči překonal bezmocného brankáře Tanvaldu Jiřího Burianka; fotbalisté Zásady tak srovnali stav utkání na 2:2 ! Když obě mužstva již v 90-té minutě volala po ukončení utkání, neboť remízu by zřejmě brali všichni, k samostatnému brejku - sólu se odhodlal Jiří Jiskra, dvěma kličkami se protáhl okolo obránců Tanvaldu až na penaltu, kde ho tvrdě přes nohy sejmul stoper domácích - je pravdou, že mu už nic jiného nezbývalo, protože náš hráč by z bezprostřední blízkosti zakončoval jistě do sítě domácích; rozhodčí musel odpískat další pokutový kop; v tuto chvíli se hráči Tanvaldu zcela psychicky rozložili. K exekuci pokutového kopu se postavil opět náš kapitán Petr Beneš a do stejného místa jako při předchozí penaltě překonal tanvaldského gólmana - ten zahodil rukavice a odešel ze hřiště, aniž by si toho hráči nebo rozhodčí vůbec všimli. Po rozehrávce sudí ukončil utkání, ve kterém SK Zásada porazila zaslouženě Tanvald 2:3 a zakotvila tak do začátku příští sezóny ročníku 2017/2018 na 5. místě soutěže.

Sestava mužstva TJ Tanvald: Jiří Burianek (G, C), Martin Bajzik, Roman Horváth, Aleš Hudec, Jozef Kadlic, Alexandr Koželuh, Jakub Pohl, Jan Šedivý, Miroslav Ševic, Antonín Wágner, Lukáš Marek

Sestava mužstva SK Zásada: Petr Růžička (G), Petr Beneš (C), Tomáš Čurda, Ivan Varga, Jiří Jiskra, Vít Lhota, Jan Pleštil, Marek Šupík, Aleš Kotyza, Petr Srbek (46. Martin Procházka), Miroslav Princ

Branky mužstva TJ Tanvald: Roman Horváth - 10. min. PK + 46. min

Branky mužstva SK Zásada: Marek Šupík - 64. min. PK, Petr Beneš - 84. min. PK + 90. min. PK

Rozhodčí: Martin Klement (R), Karel Gregor (AR1), Václav Albl (AR2)