Víchová - Zásada A 0:2 (0:1)

18.10.2010 15:15

Utkání 11. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 16.10.2010 od 15:30 na stadionu ve Víchové.
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Petr Růžička (76. Tomáš Blažek ml.), Filip Kubát, Jakub Tyle, Jarda Šourek - Michal Kopal, Ondra Krejčík, Luboš Kalous, Petr Blažek (79. Petr Sovinec) - Petr Srbek (84. Petr Janka), Štefan Feri.
Branky Zásady : 5. a 74. Petr Srbek

Rozhodčí : Nešněra
Diváků : 80
ŽK : 2:6 (Kopal Michal, Kopal Milan, Kubát, Šourek, Blažek P., Krejčík)
ČK : 0:0
Reportáž z utkání :
Zásada jela k utkání do Víchové s cílem napravit selhání v předchozím domácím utkání a minimálně bodovat. Od začátku se spíše bojovalo, než že by se hrál pěkný fotbal, jelikož terén na hřišti ve Víchové byl těžký a hrbolatý. Zásadě se však povedl úvod. Po dlouhém výkopu míč přeskočil obránce a Petr Srbek se řítil sám na branku, gólman jej však vychytal, ovšem akce pokračovala přes Feriho, který zpětnou přihrávkou našel opět Petra Srbka, který se tentokrát už trefil a poslal Zásadu do vedení. Víchová pak praktikovala svoji tradiční hru na malém domácím hřišti s nakopávanými míči a naše záloha se téměř nedostala do hry. Do půle měli domácí dvě slibné šance, které však náš brankář společně s obranou vyřešili. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, hra byla opět spíše o bojovnosti, kterou Zásada ve druhé půli přidala. Domácí se tlačili do vyrovnání a hosté hrozili z brejků. Jeden takový vyšel v 74. minutě, kdy Ondra Krejčík po akci Štefana Feriho našel opět zpětnou přihrávkou Petra Srbka a ten svým druhým gólem rozhodl utkání. Po jeho zbytek Zásada ubránila stav pozornou a důraznou hrou a nedovolila domácím inkasovat, i když ti šance na vstřelení branky měli. Připsala si tak důležité 3 body do tabulky ze hřiště, odkud si letos soupeři zatím body nevozí, což je velmi pozitivní fakt.