Víchová - Zásada A 2:1 (2:0)

15.06.2009 09:11

Utkání 25. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v neděli 14.6.2009 od 17:00 na hřišti ve Víchové.
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Petr Beneš (65. Petr Blažek), Tonda Rožeň, Filip Kubát, Jarda Šourek - Michal Kopal, Honza Boudík (12. Martin Postula), Ondra Krejčík, Honza Vondráček - Lukáš Janko, Roman Weber.
Branka Zásady : 65. Lukáš Janko.
Zásada  nastoupila k důležitému utkání o záchranu na hrbolatém terénu ve Víchové. Domácí na naše mužstvo doslova vlétli a v prvních minutách nás zatlačili na vlastní polovinu. Navíc Zásada nehrála dobře, nedařila se přesná přihrávka a nepodržel se míč. Výsledkem tlaku domácích byly bohužel hned dvě branky v naší síti. Nejprve se domácí trefili hlavou po rohovém kopu. Poté využili své zbraně na úzkém domácím hřišti a to dlouhé auty, kdy domácí útočník v chumlu hráčů lízl míč tak šikovně, že zapadl přesně na zadní tyč. Až po druhé brance se Zásada trošku probrala a snažila se s utkáním něco udělat, ale nedařilo se, navíc hrbolatý terén opravdu nenahrával do kombinace po zemi a s vysokými nakopávanými míči byli naši útočními proti vysokým domácím zadákům téměř bezmocní. Poločas tak skončil 2:0 pro Víchovou. Druhá půle byla vesměs vyrovnaná, ovšem obě mužstva kupila chybu na chybu v rozehrávce a zbrkle odevzádvala míče soupeři. Jiskřičku naděje na bodový zisk vykřesal 25 minut před koncem Lukáš Janko, který po pěkném vysunutí od Romana Webera technickou střelou k tyči snížil na 1:2. I když měla Zásada ještě příležitosti v podobě několika standardních situací, do šance či ani náznaku se již nedostala a tak utkání skončilo těsnou výhrou domácích. Vzhledem k ostatním výsledkům soutěže by Zásadě stačil bod k definitivě setrvání v soutěži, ale i tak má i navzdory prohře stále ještě vše ve svých rukou, musí ovšem minimálně bodouvat v posledním utkání doma s Horní Brannou.