Zásada A - Držkov 0:0

11.06.2009 20:43

Utkání 24. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 6.6.2009 od 17:00 na hřišti v Zásadě.
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Petr Beneš, Filip Kubát, Jirka Mrklas, Jarda Šourek - Michal Kopal, Honza Boudík, Ondra Krejčík, Martin Postula - Lukáš Janko, Roman Weber.

Zásada do důležitého derby o udržení v soutěži postrádala hned několik hráčů z kádru a tak dostali příležitost i mladí zásadští dorostenci a za odvedený výkon jistě zaslouží pochvalu. V deštivé první půli byl ovšem mnohem aktivnější hostující Držkov. První obrovská šance nastala v 6. minutě utkání. Prudkou střelu vyrazil Milan Kopal pouze ke zcela volnému Stumerovi, ovšem naštěstí dokázal výborným zákrokem jeho dorážku z pár metrů vyrazit. O několik minut později se souboj těchto hráčů tváří v tvář opakoval, tentokráte pomohla našemu brankáři tyč. Zásada si v první půli žádnou velkou šanci nedokázala vypracovat. Do druhé půle vstoupila Zásada o něco lépe a na Držkovu bylo znát, že na něj dolehla důležitost utkání. První naši velkou šanci měl Lukáš Janko, ale v sólovém úniku si v rozhodující chvíli míc o něco předkopl. Dále hrozila Zásada ze standardních situací. V první příležitosti chyběly Michalu Kopalovi k lepšímu zakončení hlavou pouze centimetry a rohový kop o chvíli později zase prolétl mezi Honzou Boudíkem a Lukášem Jankem po malém vápně aniž by se jim podařilo míč zasáhnout. Šance Držkova měli ve druhé půli z dálky Machačka a zblízka hlavou Linhart, ale s oběma pokusy si Milan Kopal dokázal poradit. V první půli hrál lépe Držkov, ve druhé Zásada a tak utkání skončilo bezbrankovou remízou a Zásada si udržela dvoubodový náskok od sestupové příčky a v přístím kole ji čeká opět důležité utkání na hřišti Víchové.