Zásada A - Držkov 1:1 (1:1)

23.10.2011 20:20

Utkání 11. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 22.10.2011 od 15:30 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Tomáš Čurda, Marek Knappe, Petr Fišer (81. Petr Růžička), Jarda Šourek – Petr Blažek (89. Tomáš Blažek ml.), Pavel Čech, Michal Kopal, Ondra Pavlík - Petr Srbek, Štefan Feri.

Branky Zásady : 26. Štefan Feri
Rozhodčí : Vydra
Diváků : 150
ŽK : 3:2
ČK : 0:0

To co je pro pražáky derby pražských S či pro španěly slavné el classico je pro dvě vesnice Zásadu a Držkov jejich derby. Snad poprvé co se tyto dva celky setkávají v I.B třídě přijel Držkov v roli favorita. Jak už to bývá derby je derby a favorit je vždy nejistý. Za slunečného podzimního počasí a velké divácké kulisy se od první minuty hrál ne příliš pohledný, ale o to více bojovný fotbal. Držkov potvrzoval roli favorita a měl více ze hry. Odměnou za jejich počáteční aktivitu byl gól Justa, který se přesně trefil z hranice velkého vápna. Po obdrženém gólu se probudila i Zásada, která začala hrát aktivněji a hosty začala přehrávat. Za svoji snahu byli zásadští hráči odměněni vyrovnávací brankou, kdy Feri využil zpětnou přihrávku hráčů Držkova. Pomezní sice signalizoval postavení mimo hru, ale hlavní rozhodčí vše viděl a správně nechal akci, která skončila vyrovnávacím gólem dohrát. Do konce prvního poločasu domácí hrozili z brejků, ale hosté chytrou kombinační hrou, kterou tvořil především nestárnoucí Just domácí hráče přehrávali. Proto poločas skončil 1:1. Do druhého poločasu opět nastoupili v lepší fazóně hráči Držkova, které může mrzet nepřesná koncovka. Zásada hru postupem času opět vyrovnala, ale takové šance jako měli držkovští hráči si Zásada nevytvořila. Zásadu může mrzet neproměněná šance Petra Blažka či Feriho. Na druhou stranu držel Zásadu na hranici zisku bodu výborný výkon brankaře Milana Kopala, který zlikvidoval sólovou akci z půlky hřiště držkovskému Vaňíčkovi. Protože největší šance obou týmů zústaly nevyužity skončilo utkání remizou 1:1. Držkovští hráči ač byli lepší stále čekají na svoji první výhru nad Zásadou v historii, kdy se potkávají jako soupeři v současné I.B třídě.

Řekli po utkání :

Trenér Držkova Petr Černý ml. : "Snad poprvé jsme Zásadu dokonce na jejím hřišti přehráli. To. Že si nevezeme 3 body do Držkova nás velice mrzí. O to více jaké šance jsme nedokázali využít. Hráče musím pochválit za předvedenou Hru, bohužel kousek štěstí nám tentokrát scházelo. Snad přijde v příštích
utkáních.

Trenér Zásady Libor Lubas : "Na derby jsme se připravovali s respektem. K současné situaci držkovského kádru. Nezachytili jsme úvod zápasu, což mělo vliv na celé utkání. Kluky však musím pochválit za to, že bojovali a dá se říci, že tentokrát je získaný bod pro Zásadu opravdu spravedlivý. Jsem rád, že se
derby jako vždy obešlo bez hrubých faulů, za to patří poděkování oboum družstvům."