Zásada A - Držkov 4:2 (2:1)

22.04.2014 18:41

Mistrovské utkání 18. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 19.4.2014 od 17:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady: Milan Kopal - Tomáš Čurda, Karel Bělina, Roman Lupa, Jarda Šíma - Dan Szatmari (84. Vítek Lhota), Pavel Čech, Jirka Honzák (61. Míra Neumann), Petr Blažek - Petr Fišer (90. Petr Růžička), Michal Vávra
Branky Zásady: 4. Dan Szatmari, 23. Roman Lupa, 79. a 88. Petr Fišer
Rozhodčí:
 Bým
Diváků: 150
ŽK: 1:5 (Čech)
ČK: 0:0

Derby místních sousedů, pohledné fotbalové akce se šesti vstřelenými brankami, kvalitní a rychlé občerstvení, to vše bylo nabídnuto 150 spokojeným divákům při utkání I.B třídy východ na zásadském fotbalovém stadiónu před nadcházejícími velikonočnímí svátky. Všichni fotbaloví příznivci, kteří přišli na utkání Zásady s Držkovem zažili krásné sportovní odpoledne, setkání s kamarády a známými a zejména výhru šťasnějšího družstva domácí Zásady. Bylo zde i několik legend a osobností fotbalového dění jabloneckého okresu a zástupce z FAČR. Od začátku utkání obě družstva překypovaly svojí aktivitou, než se všichni diváci rozkoukali tak hned ve 4. minutě domácí Szatmari k údivu hostů rozvnil jejich síť v brance na 1:0 pro Zásadu. V dalším průběhu bylo k vidění hodně kvalitních fotbalových akcí s množstvím šancí vstřelit branku a byli to hlavně hosté, kteří jich měli více. Další změnu skóre ale přinesla tečovaná střela ze střední vzdálenosti, o kterou se zasloužil domácí Lupa , který upravil skóre na 2:0 pro domácí. Posledních 20 minut prvního poločasu velice aktivní hosté měli více ze hry a domácím nedali prakticky žádnou šanci. Výsledkem hostujícího tlaku byla branka na 2:1 jejímž, autorem byl Šimek. Ve druhém poločase obě družstva  pokračovala v kvalitní hře, kterou předváděli všichni aktéři, zejména hráči hrající dříve o hodně vyšší soutěže. Branky následně určitou dobu k vidění nebyly, protože střelci neměli přesnou mušku a hlavně oba gólmani předvedli několik perfektních zákroků. Úplné vyvrcholení přinesl až samotný závěr  utkání. Nejprve v 79. minutě domácí Fišer přiblížil svůj tým k vítězství v utkání a upravil na 3:1 pro domácí. Hosté se nevzdávali a zvýšenou snahou upravili stav utkání v 87. minutě Vágnerem na 3:2 . V následující minutě však rozhodl o konečném výsledku "brankou roku" domácí kapitán Petr Fišer. Po dlouhém sprintu vystřelil do pravé šibenice, kdy se míč odrazil od břevna na zem a opětovně o břevno se odrazil za brankovou čáru hostující branky, za což si vysloužil aplaus všech diváků, když byl v poslední minutě střídán.