Zásada A - Harrachov 4:3 (2:1)

04.10.2010 11:20

Utkání 9. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 2.10.2010 od 16:00 na stadionu v Zásadě.
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Tomáš Blažek ml., Filip Kubát, Jakub Tyle, Jarda Šourek - Radek Žváček (90. Tomáš Čurda), Michal Kopal, Štefan Feri, Petr Blažek - Petr Srbek, Petr Janka (75. Petr Fišer).
Reportáž z utkání :
Původně se mělo hrát v Harrachově, ale na základě domluvy obou klubů se podzimní utkání sehálo v Zásadě. A diváci viděli hodně divoký zápas. Zásada začala hodně vlažně a během prvních 10 minut pustuila hosty do několika obrovských šancí. Nejprve se po dělovce z vápna třáslo břevno za Mianem Kopalem, poté náš brankář zachraňoval před hostujícím útočníkem, ovšem dotřetice se již Harrachov radoval. Po akci z křídla a přihrávce pod sebe se z první trefil hostující útočník technickou střelou přesně do pravého růžku naší branky. Po obdržené brance se Zásada probrala a začala si vytvářet i šance. V první obrovské byl Petr Srbek, ale z prazdné branky mu míč vytáhl hostující obránce. Náš útočník se však do poločasu dočkal a to hned dvakrát. Nejprve ve 30. minutě protlačil míč hlavou do sítě po trestném kopu Jardy Šourka a chvíli před pauzou opět po pěkné přihrávce Jardy Šourka do ulice zakončil svůj sólový únik a stanovil tak poločasové skóre na 2:1 pro Zásadu. Ve druhé půli se Zásada snažila vstřelit rozhodující třetí branku, ale hosté stále zlobili brejky a po našich chybách. Tu největší vyrobila Zásada v 75. minutě. Hostující záložník se probil a to především důrazem z poloviny hřiště přes 4 naše hráče až před naši branku a vyrovnal na 2:2. A to nebylo vše. O tři minuty později se po naší ztrátě ve středu hřiště opřel do míče hostující záložník a životní bombou z 30ti metrů trefil přesně šibenici naší branky. Zásada byla v tu chvíli hodně dole a Harrachov mohl potvrdit svoji výhru, ovšem v tu chvíli nás podržel Milan Kopal  v brance ve hře. A to se ukázalo jako důležité, jelikož v 85. minutě se po akci střídajícího Michala Růžičky ocitl sám pře brankářem Petr Srbek a zkompletoval svůl Hattrick. A konečný obrat ve skóre dokonal jako správný kapitán Filip Kubát, který si přes celé hřiště naběhl na přetažený centr a rybičkou se trefil přesně k tyči. Nakonec jsme tak v utkání, ve kterém byl náš tým již hodně dole, vydřeli velmi důležité vítězství a 3 body do tabulky.