Zásada A - Jeníšovice 2:1 (1:0)

16.09.2013 10:37

Mistrovské utkání 5. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 14.9.2013 od 17:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Petr Růžička - Petr beneš, Jakub Serbus, Míra Neumann, Radek Daníček - Tomáš Blažek ml., Pavel Čech, Petr Fišer (51. Míra Fedák), Jarmil Nezavdal (86. Ondra Soukup) - Ondra Štryncl (90. Vítek Lhota), Víťa Kirschner
Branky Zásady: 21. Petr Fišer, 67. Víťa Kirschner
Rozhodčí:
Trešl
Diváků: 148
ŽK: 5:5 (Čech, Serbus, Daníček, Kirschner, Beneš)
ČK: 0:1 (71. Holeček)

Za fotbalového počasí se odpoledne odehrálo další mistrovské utkání. Domácí A mužstvo Zásady si vytvořilo převahu, která po několika po sobě jdoucích rohových kopech a závarech před brankou hostí Jeniošovic A vyvrcholila vedoucím gólem, když z levého rohu centroval Daníček, míč před brankářem prodloužil hlavou kapitán domácích Fišer na brankáře hostí, kterému stínili 2 obránci hostí, míč propadl za záda brankáře po jeho chybném zásahu. Poté se hra vyrovnala a hosté se snažili vytvářet si šance, které však nedokázali zužitkovat. Na konci 1. poločasu se hrál oboustranně útočný fotbal, avšak bez branek. Rozhodčí rozdal několik žlutých karet zejména za nedovolené obranné zákroky. Druhý gól padl až se změnou stran, když v 58. minutě špatně vykopl míč od branky domácích jinak dobře hrající stoper Serbus, útočníci hostí zachytili nízký míč, domácí ještě první šanci zlikvidovali, hosté pokračovali v útoku a po dalšího závaru v šestnáctce domácích pěkně technicky hostující Holeček obstřelil obránce a vstřelil branku k levé tyči výborného gólmana Růžičky, který se jinak zaskvěl několika výbornými zákroky. Domácí znervózněli, hosté však nedokázali využít své šance. V 67. minutě založil útočnou akci domácích nestárnoucí Fedák pasem na levou stranu na naběhnuvšího beka Daníčka, akce pokračovala po levé straně, Daníček centrem našel na pravé straně Kirchnera, ten si míč posunul a pravou nohou mezi bránící hráče hostí vstřelil k levé tyči brankáře hostí vítězný gól. Rozhočí udělil ještě několik karet, z toho dokonce 1x červenou hostujícímu Holečkovi po 2. žluté. Do konce utkání se již skóre nezměnilo, domácí zaslouženě zvítězili 2:1.