Zásada A - Jeníšovice 3:1 (1:0)

09.09.2012 20:59

Utkání 5. kola (4. hrané) I.B třídy - skupina východ, hrané v neděli 9.9.2012 od 17:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Filip Kubát, Milan Topinka, Karel Bělina, Petr Blažek - Jirka Sameš, Petr Fišer, Pavel Čech, Michal Kopal - Petr Srbek (90. Aleš Kotyza), Honza Gregor (86. Michal Kochánek).
Branky Zásady : 8. Petr Fišer, 62. Jirka Sameš, 90. Michal Kopal
Rozhodčí :
Diringer
Diváků : 80
ŽK : 1:1 (Fišer)
ČK : 0:0
Domácí nastupovali do utkání s velkým respektem nejen k soupeři, kterému patřilo první místo v tabulce, ale především v situaci, která nastala před samotným začátkem utkání, když se v kabině sešlo vinou zranění pouhých jedenáct hráčů. Hráči byli nabádáni trenérem Lubasem, aby k utkání přistoupili svědomitě a řeči nechali v kabině. To se jim od první minuty dařilo, když během 15 minut měli tři stoprocentní šance. Bohužel využita byla jediná, když rohový kop Pavla Čecha usměrnil do sítě hlavou kapitán Petr Fišer. Paradoxně domácí do konce poločasu iniciativu přepustili hostům, ale ti své šance nevyužili. Tak jak první poločas skončil, tak i začal poločas druhý a hosté ve 47. minutě vyrovnali Víchem. Od této chvíle se hra přelévala z jedné strany na druhou, vyložené šance však žádný z týmů nedokázal využít. Uklidnění na stranu domácích přinesl vedoucí gól Jirky Sameše, který uklidil odražený míč po tresném kopu do branky hostí. V samotném závěru utkání pečetil domácí výhru Michal Kopal, který zužitkoval gólovou přihrávku Pavla Čecha. Vyjádření domácího trenéra Libora Lubase: "Utkání jsme začali dobře i v nekompletní sestavě. Nevyužité šance v samém začátku utkání však mrzí. Vítězství se nerodilo snadno, ale klukům děkuji za vybojovanou výhru a předvedený výkon."