Zásada A - Kokonín 2:2 (0:0)

03.05.2013 09:09

Dohrávka 16. kola I.B třídy - skupina východ, hrané ve středu 1.5.2013 od 17:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Filip Kubát, Karel Bělina, Marek Knappe (46. Luboš Kalous), Tomáš Čurda - Petr Blažek, Petr Fišer, Pavel Čech, Michal Kopal - Radek Daníček (15. Ondra Štryncl), Petr Srbek.
Branky Zásady : 75. Petr Fišer. 91. Ondra Štryncl
Rozhodčí :
Jirák
Diváků : 130
ŽK : -:-
ČK : 0:0

Domácí Zásada hostila na svém výborně připraveném hřišti za příjemného počasí soupeře z Kokonína. První polčas se nesl ve znamení nevyužitých šancí, kdy domácí mužstvo mělo stálou mírnou převahu, ale nedokázalo vstřelit soupeři gól. A pokud se už úspěch dostavil, zastavil je hvizd rozhodčího pro faul útočících hráčů. Velmi nadějná byla střela Petra Fišera z 25 metrů v 28. minutě, která bohužel skončila na břevně. Stejný hráč kopal ve 35. minutě trestný kop, který jen velmi těsně minul tyčku kokonínské branky. Do druhého poločasu domácí mírně pozměnili sestavu, aby podpořili ofenzivní činnost. Bohužel se ale stále nedařilo dotáhnout žádný pokus do úspěšného konce. Šťastnější byl naopak v 60. minutě Kokonín, kdy po zaváhání zásadského stopera, který poslal malou domů do steče hostujícího Šilhána a tomu se podařilo najít skulinu proti brankáři Kopalovi. To Kokonín mírně pozvedlo a během jejich pobytu před velkým vápnem Zásady si v 65. minutě po křižném míči do velkého vápna, došel pro faul Šilhán a z pokutového kopu se nemýlil Tomiška. Zásada však nesložila zbraně a pokračovala ve své aktivní hře, která v 75. minutě přinesla trestný kop ze vzdálenosti přes 20 metrů. K míči se postavil opět Petr Fišer a excelentní trefou vymetl kokonínskému brankáři pavučinku v šibenici. Tlak Zásady pokračoval a v 91. minutě stoper Bělina načechral z poloviny trestný kop na penaltu, kde se přesnou těčí nemýlil Ondřej Štryncl. Zásada se tak dočkala alespoň bodu za své nasazení do utkání.