Zásada A - Krásná Studánka 1:2 (1:1)

23.03.2014 10:29

Mistrovské utkání 14. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 22.3.2014 od 15:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady: Milan Kopal - Tomáš Čurda, Karel Bělina, Jirka Honzák, Martin Potůček - Dan Szatmari, Pavel Čech, Roman Lupa, Petr Blažek - Petr Fišer, Michal Vávra (85. Jarda Šíma)
Branky Zásady: 35. Karel Bělina
Rozhodčí:
 Dytrt
Diváků: 60
ŽK: 1:2 (Bělina)
ČK: 0:0

Za pěkného jarního počasí přivítala Zásada na svém hřišti druhý celek I.B třídy východ Krásnou Studánku. Zásada začala akcitně hned od začátku, ovšem inkasovala jako první. V 9. minutě se sám před naším brankařem ocitl Kahl, udělal mu dlouhou kličku a míč z těžkého úhlu namířil do okryté branky, který se tam s přispěním našich obránců, kteří si neporozumněli nakonec i dostal. Nutno říci, že brance předcházel evidentní faul na Jirku Honzáka, který rozhodčí snad i k údivu hostů nechal bez povšimnutí. Od této chvíle měli domácí více ze hry, nevyužili ovšem několik slibných šancí. Nejnadějnější byly hlavičky Petr Blažka a Romana Lupy. Vyrovnání přesto do poločasu přišlo a to po perfektně zahraném trestném kopu, když Bělina střelou přes zeď trefil odkrytou stranu hostující branky. Do konce poločasu domácí ještě několikrát zahrozili, ale branku nevstřelili. Začátek druhého poločasu vyšel opět lépe hostům. Dlouhý aut do vápna propadl před bránící hráče až k volnému Kahlovi a ten střelou podél vybíhajícího brankáře strhl vedení opět na stranu hostů. Zásada měla ovšem i v druhé půli více ze hry a i několik vyložených šancí, ale vyrovnávací branku vstřelit nedokázala. Nejprve těsně před koncem vytáhl Jardovi Šímovi tutovku hlavičkou výborně chytající hostující brankář Vrábel a vyvrcholením neproměněných šancí byla v 90. minutě neproměněná penalta domácím kapitánem Petrem Fišerem. Zásada předvadla velmi slušný výkon, ovšem zůstala bez bodu. Utkání sledovalo 60 diváků.