Zásada A - Lučany 2:1 (1:0)

25.09.2011 09:46

Utkání 7. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 24.9.2011 od 16:30 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. – Petr Růžička, Marek Knappe, Tomáš Čurda, Jarda Šourek – Tomáš Čuřík, Štefan Feri, Pavel Čech, Petr Blažek (77. Ondra Pavlík) – Michal Kopal (85. Petr Janka), Petr Srbek (90. Luboš Kalous)

Branky Zásady : 20. a 66. Petr Srbek
Rozhodčí : Mikule
Diváků : 100
ŽK : 2:3 (Feri, Růžička)
ČK : 0:0

Zásada se díky losu a odstoupení Maršovic ze soutěže představila teprvé podruhé v sezóně na domácím trávníku. V základní sestavě se objevily i dvě čerstvé posily - stoper Marek Knappe a staronová posila Petr Srbek do útoku. Všichni hráči si byli vědomi důležitosti utkání a toho, že již je potřeba urvat vítězství a tři body. Dle toho také vypadal nástup do utkání. Nabuzení hráči hráli s chutí a vytvářeli si šance. První velikou příležitost měl v 10. minutě Michal Kopal, ale odražený míč po pěkném centru Tomáše Čuříka netrefil odkrytou branku. Přesto se Zásada dočkala první, na dlouhý křižný pas Jardy Šourka za obranu si naběhl Petr Srbek a podél vybíhajícího brankáře oslavil svůj návrat do Zásady vedoucí brankou. Stejný hráč měl o chvíli později další velkou šanci, ale v samostaném úniku nedokázal obejít hostujícího brankáře. Lučany v první půli také dobře kombinovali, ale jejich akce většinou končily na vápně, kde si s nimi pozorně hrající naše obrana v čele s výborně hrajícím Markem Knappem poradila. Nejnebezpečnější pro našeho brankáře v první půli byla plavající pumelice od lučanského šutéra Šindeláře, ale nadvakrát si s ní poradil. Do kabin se tak odcházelo za vedení Zásady 1:0. V druhé půli chtěla Zásada potvrdit vedení, ale i Lučany hrály dobře a aktivně a snažily se o vyrovnání. Obrouvskou šanci měla Zásada v 63. minutě, kdy Pavel Čech trefil z trestného kopu tyč, míč se odrazil na malé vápno k Tomáši Čuříkovi, který však ve 100%ní šanci překopl prázdnou bránu. Uklidnění se však Zásada dočkala v 66. minutě, kdy si na trestný kop vyskočil Petr Srbek a hlavou zvýšil na 2:0. Lučany však nesložily zbraně. Velkou šanci měl Bělohlávek, ale kromě vybíhajícího brankáře přestřelil i branku. Přesto se lučanský útočník dočkal. V 86. minutě se po nedůrazném odkopu naší obrany dostal do stejné šance a tentokrát už nezaváhal - 2:1. Poslední šanci Lučanům nabídl rozhodčí, kdy posoudil sporný zákrok na hranici vápna jako nedovolený a Lučany zahrávaly nadějnou standardku, ale naštěsí trefily pouze naši zeď. Zásada se tak po velmi dobrém výkonu dočkala zaslouženého prvního vítězství, když doma porazila celek Lučany 2:1.