Zásada A - Lučany 3:2 (1:1)

22.08.2010 09:28

Utkání 3. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 21.8.2010 od 17:00 na stadionu v Zásadě.
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Radek Žváček, Ondřej Krejčík, Jakub Tyle, Jarda Šourek - Michal Kopal, Petr Růžička, Štefan Feri, Petr Blažek - Petr Fišer, Petr Srbek (90. Petr Janka).
Branky Zásady : 45. a 78. Petr Blažek, 54. Petr Srbek
Rozhodčí :
Paldus
Diváků : 70
ŽK : 1:2 (Petr Srbek)
ČK : 0:0
V prvním domácím utkání v novém ročníku se Zásada představila proti loňskému účastníku I.A třídy Lučanům. Domácí trápily absence několika hráčů a vzhledem k souběžně hranému utkání B mužstva byl na lavičce připraven pouze ne zcela zdravý Petr Janka. Lučany se od úvodu prezentovaly velmi fotbalově a v první půli měly i více ze hry. Po čtvrthodině hry se ujaly i vedení. Na střelu přes zeď z trestného kopu byl Milan Kopal krátký. Lučany vedoucí branka ještě více nabudila a po chvíli měly i další velkou šanci, ale tentokráte náš brankář i s nasazením vlastního obličeje zachránil. Zásada se v první půlu dostávala pouze do náznaků šancí, ale do hry ji vrátila situace těsně před pauzou. Na rohový kop Štefana Feriho si naběhl na přední tyč Petr Blažek a hlavou srovnal na 1:1. Tento moment pozvedl Zásadu i její hru do druhé půle. Po deseti minutách hry v druhé půli přišel fantastický moment Petra Srbka. Na hranici vápna se z ostého úhlu opřel do skákajícího míče a krásnou křižnou ránou jako z kanónu poslal Zásadu do vedení 2:1. Zásada se poté soustředila na obranu a brejky, ovšem v těchto momentech nás srážely zbytečné chyby a zbytečné standardní situace. K jedné z nich se v 70. minutě postavil hostující Šindelář, jeho bombu sice zastavilo břevno, ale u odraženého míče se zjevili hned 3 hostující hráči, jejichž první dorážku ještě Milan Kopal kryl, ale na druhou již byl krátký. Když už se zdálo, že si soupeři body rozdělí, předvedli pěknou kombinaci Petr Fišer a Petr Srbek na jajímž konci se objevil sám před brankářem Petr Blažek, který s přehledem uklidil míč k tyči a svým druhým gólem v utkání rozhodl o výhře Zásady 3:2. Zásada nepodala tak dobrý výkon jako minulý týden, ale nahradila ho bojovností všech hráčů, za kterou si vítězství proti dobře hrajícímu soupeři zasloužila.