Zásada A - Lučany 3:2 (2:1)

26.10.2013 18:50

Mistrovské utkání 11. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 26.10.2013 od 14:30 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady: Milan Kopal - Michal Kopal, Karel Bělina, Jirka Honzák, Tomáš Čurda (82. Jarda Šíma) - Tomáš Blažek, Pavel Čech, Míra Neumann (66. Míra Fedák), Dan Szatmari - Petr Fišer, Jakub Serbus
Branky Zásady:
14. a 33. Jakub Serbus (obě z p.k.), 81. Tomáš Čurda
Rozhodčí: Bým
Diváků: 156
ŽK: 0:3
ČK: 0:0

Krásné sobotní odpoledne po skončených sněmovních volbách přilákalo na utkání domácí Zásady s hostujícími Lučany 156 diváků. Utkání začalo šancí hostů z Lučan hned v 1. minutě utkání. Po chybě domácí zálohy vychytal hostujícího Hradeckého brankař Zásady Milan Kopal. Domácí odpověděli krásným volejem Szatmariho nad branku hostů. Aktivní snaha obou týmů o vstřelení úvodní branky byla k vidění v dalším průběhu utkání. Hosté zahrozili střelou nestárnoucího Šindeláře ze střední vzdálenosti, která opět skončila v rukou domácího brankaře. Domácí se více začínali prosazovat směrem dopředu a nejvážnější byl útok Serbuse zprava, který nestačil nahrát volnému Blažkovi před prázdnou branku. Po centru Běliny  zastavil nedovoleně domácího kapitána Fišera hostující brankař a byl z toho pokutový kop. Jeho realizaci zajistil bezchybně Serbus na 1:0 pro Zásadu. Domácí po úvodní brance pokračovali v tlaku na branku hostí. I Lučany se snažili ze všech sil a když si Patočka narazil se svým spoluhráčem a vystřelil nechytatelnou střelu, byla tu vyrovnávací branka na 1:1. V jednom z dalších útoků domácích byl opět ve vápně hostů faulován domácí kapitán Fišer a byl z toho další pokutový kop pro domácí. Jako přez kopírák byla branka Serbuse na 2:1 pro Zásadu. Hosté též ještě zahrozili, zejména když domácí Čurda odvracel šanci hostí o břevno domácí branky. Hostům se podařilo docílit branky, ale po signalizovaném ofsajdu nebyla uznána, výsledkem byly pouze 3 žluté karty, které obdržely během 2 minut. Tímto výsledkem skončil první poločas utkání. Do druhé půle nastoupily oba týmy s odhodlání změnit skóre na svoji stranu. Průběh  byl vyrovnaný a jako první vyloženou šanci měli hosté, ale jejich střela skončila vedle domácí branky. Domácí odpověděli střelou do tyče, ale další branka zatím nepadla. Brankou neskončila ani střela domácího Čech, po nastřelené tyči skončil míč v rukou hostujícího brankaře. V tuto chvíli bylo pořád o co hrát a byli to hosté, kteří po kopu z rohu vyrovnali na 2:2
kapitánem Vokušem nechytatelnou střelou z voleje do šibenice domácí branky. Domácí opět přidali a po tyči Fišera miřil Blažek vedle hostující branky. Konečný výsledek tak stanovil domácí Tomáš Čurda hlavou po standartní situaci po centru ze zkráceného rohu. Domácí prodloužili řadu výher v řadě na 4 utkání.