Zásada A - Lučany n.N. 2:2 (1:0)

29.04.2013 10:34

Utkání 21. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v neděli 28.4.2013 od 17:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Míra Šebesta (46. Čeněk Fajfr), Tonda Rožeň, Tomáš Čurda, Petr Blažek - Radek Daníček, Karel Bělina, Pavel Čech, Michal Kopal (73. Jirka Sameš) - Petr Fišer, Petr Srbek (80. Ondra Štryncl)
Branky Zásady : 23. a 77. Petr Srbek
Rozhodčí :
Trešl
Diváků : 90
ŽK : 0:3
ČK : 0:1 (75. Šindelář)

Domácí Zásada hostila na svém hřišti soupeře z Lučan. Oba soupeře na úvod jara nezastihla optimální forma, proto chtěli oba týmy bodovat. Úvod zápasu patřil domácím, ale dobře hrající obrana hostů držela čisté konto. Ve 23. minutě však nestačila na únik Petra Fišera, který přesným centrem našel před brankou Petra Srbka, který nekompromisně dostal Zásadu do vedení. Po té se hra vyrovnala, několikrát zahrozili i hosté, ale svoje šance nedokázali zužitkovat. Proto se šlo do kabin veseleji domácím. Druhý poločas začala Zásada vlažně, čehož hosté využili v 54. minutě, kdy z pokutového kopu srovnal na 1:1 Maňák. Po srovnání  ýsledku přišla velká šance domácích, když Petr Srbek ani Karel Bělina nedokázali uklidit míč do hostující sítě. Nedáš dostaneš se potvrdilo a z následného útoku se ujali hosté vedení brankou v 58. minutě střídajícím Kořínkem na 1:2. Ke cti domácím sluší to, že stále bojovali o zvrácení výsledku. Nahrálo jim vyloučení lučanského Šindeláře ze 75. minuty. Domácí přesilovku zužitkovali již v 77. minutě, kdy se opět trefil Petr Srbek a srovnal stav utkání na 2:2. Domácí Lučany přitlačili, ale jejich tlak oslabilo zranění střídajícího Sameše po kterém již domácí trenér Libor Lubas nemohl střídat. Utkání se dohrávalo vcelku ve vysokém tempu, oba týmy si ještě vytvořili několik šancí, které však zůstaly nevyužity. Proto výsledek utkání zůstal nezměněn 2:2 ale za bod byli spokojenější hosté.