Zásada A - Malá Skála 3:0 (1:0)

07.09.2009 10:03

Utkání 5. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 5.9.2009 od 17:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady :
Milan Kopal ml. - Ondřej Pavlík, Filip Kubát, Kuba Tyle, Ondřej Krejčík - Martin Postula (78. Michal Kopal), Petr Janka, Honza Boudík, David Špaček - Petr Fišer, Víťa Kirschner (83. Tomáš Blažek).
Branky Zásady : 26. Honza Boudík, 74. Víťa Kirschner, 85. Petr Fišer
Rozhodčí : Čurda
Diváků : 80
ŽK : 4:2 (Fišer, Kopal Mil., Kubát, Blažek)
ČK : 0:0
Do Zásady zavítal k utkání 4. kola I.B třídy aktuální lídr tabulky SK Malá Skála a jistě si na našem stadionu představoval jiný průběh utkání. Naše mužstvo se konečně sešlo v téměř kompletní a silné sestavě a od úvodních minut bylo hostům vyrovnaným soupeřem. V úvodních dvaceti minutách se hrálo spíše po vápna a střílelo z větší vzdálenosti. Největší šanci měl hostujující kapitán Daníček, jehož prudká střela z dálky olízla pravou tyč naší branky. Ve 26. minutě však mohl zásadský stadion v letošním ročníku poprvé vybuchnout nadšením, když Petr Fišer obešel dva hráče hostí a předložil přesnou přihrávku pod sebe pro Honzu Boudíka a ten prudkou sřelou poslal Zásadu do vedení. To ovšem nakoplo hosty a ti teprvé po inkasované brance začali Zásadě pořádně zatápět. Do poločasu nebezpečně stříleli Makula a dvakrát agilní Daníček, ale se všemi střelami si Milan Kopal v naší brance poradil. Největší šanci hostů na vyrovnání měl bek Radek Daníček, který se probil až před naší branku, ale proti jeho prudké křížné střele po zemi vytáhl Milan Kopal asi rozhodující zákrok dne. I po poločase byli hosté aktivnější, ale naše obrana hrála zodpovědně a s chutí a když už ji maloskalští překonali, nevyzráli na našeho brankáře nebo na brankovou konstrukci, která nás po prudké Makulově střele zachránila. Rozhodující moment přišel v 74. minutě, kdy Petr Fišer odcentroval z pravé strany před branku, Víťa Kirschner jen lehce lízl míč hlavou před rukavicemi hostujícího brankáře, který míč neudržel a propustil do síťě. Psychicky nalomené hosty dorazil o několik minut později výborně hrající Petr Fišer, když přesnou střelou uklidil vybojovaný míč Tomášem Blažkem. Zásada tak nečekaně, ale o to s větší radostí porazila vedoucí mužstvo tabulky výrazně 3:0 a dalším pozitivem je, že již 3 zápasy v řadě neinkasovala!