Zásada A - Maršovice 1:2 (0:0)

12.04.2010 10:16

Utkání 15. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 3.4.2010 od 16:00 na stadionu v Zásadě.
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Petr Růžička, Radek Žváček, Kuba Tyle, Jarda Šourek - Michal Kopal, Štefan Feri, Petr Srbek, Petr Blažek - Martin Postula (46. Tomáš Blažek ml.), Víťa Kirschner.
Branka Zásady :
65. Petr Srbek
Rozhodčí : Šubrt
Diváků : 50
ŽK : 2:2 (Radek Žváček, Kuba Tyle)
ČK : 0:0
Zásada přivítala v prvním hraném jarním mistrovském utkání vedoucí mužstvo tabulky Maršovice. Jelikož se v zimní přestávce sehrála pouze dvě přátelská utkání, bylo to pro větčinu hráčí po dlouhé době první vystoupení na "velkém" hřišti. Průběh utkání tak měl být jednoznačný, ovšem Zásada nenastoupila s úmyslem odevzdat soupeři body a od začátku podávala celkem kvalitní a bojovný výkon. Maršovice měly v první půli územní převahu, ale buď měly nepřesně seřízená mířidla nebo si s jejich pokusy poradila naše obrana včetně brankáře. Ale i Zásada měla šance, tu největší nevyužil Víťa Kirschner, když mu v poslední chvíli v dobré příležitosti míč odskočil. Poločas tak skončil bez branek. V druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, ale přišla 65. minuta, kdy si za obranu naběhl dorostenec Petr Blažek a z úhlu předložil před práznou branku nové zimní posile z Radčic Petru Srbkovi, který poslal překvapivě Zásadu do vedení. Maršovice se snžily o vyrovnání, ale naše mužstvo bránilo pozorně. Zlomovým momentem bylostřídání, kdy za hosty naskočil do útoku Sitarčík, který hned po chvíli pobytu na hřišti vybojoval spornou penaltu, ze kter Kocúr vyrovnal na 1:1. Zásada dohrávala na hranici sili, některé hráči i chytaly křeče, ale zdálo se, že spravedlivá remíza nakonec dopadne. Ovšem v 90. minutě byl opět Sitarčík postrčen ve výskoku a sudí Šubrt byl nemilosrdný a odpískal i druhý pokutový kop. I ten Kocúr proměnil a rozhodl o tom, že si hosté odvezli všechny body z vítězství 1:2. Škoda, hosté byli o něco lepší, ale Zásada by si bod za výkon zasloužila.