Zásada A - Mšeno B 1:4 (1:2)

28.08.2011 08:42

Utkání 3. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 27.8.2011 od 17:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. – Petr Růžička, Petr Fišer, Tomáš Čurda, Jarda Šourek – Petr Blažek, Štefan Feri, Pavel Čech, Tomáš Čuřík – Petr Janka (75. Ondra Pavlík), Michal Kopal.
Branky Zásady : 44. Petr Blažek

Rozhodčí : Jirák
Diváků : 60
ŽK : -:-
ČK : 1:0 (42. Petr Fišer)

Ve 3. kole se v Zásadě potkala dvě mužstva, která teprve čekala na první body. Hrálo se za hustého deště a tomu odpovídal i měnící se stav hrací plochy, na které zůstavaly v některých místech kaluže vody. První půlhodinu se hrál poměrně kvalitní fotbal z obou stran. Zásada byla vyrovnaným soupeřem, ale její pološance se nepodařilo dotáhnout do přesného zakončení či kvalitního centru. Největší šanci tak měli hosté, kdy na mokrém terénu propadl míč ke Švorcovi, který v dobré příležitosti přestřelil. Poté patřila desetiminutovka jednoznačně hostům. První velkou šanci měl Houžvička, ale tváří v tvář jej vychytal náš brankář. O 3 minuty později si však ve stejné situaci poradil Petrtýl a Mšeno vedlo. Navíc černou desetiminutovku Zásady zakončil brankově brejk po našem rohu, kdy utekl Houžvička a před práznou branku našel Švorce a bylo to 0:2. Nebrankově tu černou desetiminutovku zakončil rozhodčí Jirák, který ve 42. minutě běžel asi 40 metrů dát kartu Houžvičkovi za faul na Petra Růžičku, což si nakonec nepochopitelně rozmyslel a za následné protesty vyloučil našeho kapitána Petra Fišera. Tento moment velkou měrou ovlivnil zbytek utkání. K utkání do Zásady dorazil pouze hlavní, jeho asistent a delegát utkání. Všichni víme, že rozhodčích je bohužel málo a proto vám pískají a v podstatě ovlivňují utkání rozhodčí, kteří nejenom, že neumí, ale navíc svou ješitností a jednáním přidělávají klubu akorát starosti. Možná bych je, kluky, vlzal občas na brigádu nebo na trénink, ať vědí, co stojí za úsilí, aby nás bylo dost, aby bylo vše připravené jak má a třeba by se, ti chytřejší, nad sebou zamysleli. Nutno říci, že si rozhodčí Jirák již od úvodu vedl dosti zmateně a utkání zbytečně pustil do nervózního ducha. Upřímně, pokud Vám kapitán ve výše zmíněné sitaci nikterak hlasitě řekne : "To si děláš prd**", je to jednoznačně na udělení karty, ale pokud v předchozím průběhu utkání karty neudělí za mnohem ostřejší slova a to třeba i směrem k protihráči, neměl by díky své zmíněné ješitnosti a řekl bych i v drobném momentálním zatmění tasit kartu, která ovlivní celý zápas. Ale zpět k utkání. Ve kterém těsně před pauzou vykřesal naději Petr Blažek, když ve 44. minutě lízl centr, který se od zadní tyče odrazil do branky. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2. Ve druhé půli se dlouho nic podstatného nedělo. Mšeno v početní výhodě mělo více ze hry, ale spíše pološance, které branku příliš neohrozily. A tak rozhodnutí přišlo 15 minut před koncem, kdy byl ve vápně sevřen Houžvička a hlavní sudí si i přes svoje předchozí přehmaty neodpustil nařídit proti Zásadě pokutový kop, který sám postižený hráč s přehledem proměnil. Výsledek poté ještě zpečetil po centru ze strany střelou k tyči další hostující útočník. Hosté si tak odváží první 3 body, Zásada zatím čeká na první úspěšný výsledek. Start do sezóny Zásadě nevyšel, ale určitě nebudeme naše hrozné skóre 3:12 svádět na rozhodčí, přesto se na závěr vrátím k výkonu rozhodčího. Ačkoli oba rozhodčí a delegát seděli ve své šatně ještě poměrně dlouho po utkání a asi bylo ze strany delegáta co vytýkat, jsem přesvědčen, že daný rozhodčí bude v klidu delegován v dalším kole, ačkoliv již třeba minulý týden předvedl podobný "výkon" v Rokytnici, zato náš hráč se bude měsíc chodit jenom dívat. Co je nám do toho, že je rozhodčích málo, nás taky...