Zásada A - Mšeno B 2:1 (2:0)

15.09.2014 10:17

Mistrovské utkání 5. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v neděli 14.9.2014 od 17:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady: Petr Růžička - Martin Potůček, Karel Bělina, Jindra Tichý, Tomas Čurda - Mira Neumann, Roman Lupa, Radek Killián, Dan Szatmari  (90. Ales Kotyza) - Štefan Feri, Mira Šebesta
Branka Zásady: 28. Štefan Feri , 36. Mira Neumann

Rozhodčí: Vydra
Diváků: 60
ŽK: 3:4 (Feri, Lupa, Bělina)
ČK: 0:0

V 6. kole 1.B třídy nastoupila domácí Zásada, která v tomto ročníku ještě nezvítězila pro ambicioznímu soupeři Mšenu B. Domácí provedli několik změn v sestavě včetně postu brankaře. Do první šance se hned v úvodu snažil dostat domácí Szatmari, ale hostující obrana mu skórovat nedovolila. Hosté odpověděli střelou, která skončila vedle pravé tyče domácí branky a následující roh skončil též vedle. Tento začátek utkání naznačil útočnou snahu obou soupeřů s častým zakončením se střelou na branku. Další nebezpezpečnou situací pro domácí byl tresný kop Škvora, který branku též netrefil. Poté se vyznamenal hostující brankař Brániš, který vychytal domácího Szatmariho, který šel na něj sám. Hostující gólman neobdržel branku ani po tresném kopu domácích, který rozehrál Bělina a zakončil Feri. Na druhé straně se zaskvěl po tresném kopu Škvora domácí brankař Růžička, který s přehledem jeho střelu vyrazil zpět do hřiště. K první změně stavu došlo ve 28. minutě utkání. Domácí Šebesta vybojoval míč na pravé straně a nahrál Szatmarimu, který vystřelil tak, že hostující brankař míč neudržel a do prázdné branky hostů ho dopravil Neumann. Další důležitý okamžik pro domácí nastal ve 36. minutě, když Feri po samostatném úniku obešel vše co mu stálo v cestě a do prázdné branky upravil na 2:0 pro domácí Zásadu. Hosté ještě zahrozili z malého vápna, ale přestřelili domácí branku. Tímto nadějným výsledkem pro domácí skončil jeho první poločas. Na začátku druhého poločasu to byli hosté, kteří přitlačili domácí na jejich vlastní polovinu. Následně se pokračovalo se šancemi na obou stranách. Za zmínku stojí tresný kop domácího Běliny, který na brankové čáře zlikvidoval hostující brankař Brániš. Hosté taky nebezpečně zahrozili, jejich centr zprava naštěstí prošel celou domácí obranou a skončil v autu. Domácí mohli stvrdit své vítězství po tresném kopu Szatmariho, ale hostující gólman byl proti a chytil i dorážku Tichého z vyložené šance. Domácím nastali komplikace v 75. minutě utkání, kdy po samostatném úniku překonal domácího brankaře hostující Hýř.Za domácí to byl Lupa, který vystřelil na branku hostí, ale hostující brankař jeho střelu vytěsnil na roh.Po jeho rozehrání se ve vyložené brankové situaci ocitl Čurda, ale dal vedle levé tyče hostující branky. Do konce utkání se ani v jeho nastavení nic ve změně skóre nezměnilo. Domácí vydřeli první výhru v této sezóně, kterou sledovalo 60 diváků.