Zásada A - Nová Ves n.P. 1:2 (1:1)

20.06.2011 10:26

Utkání 15. kola (26. hrané) I.B třídy - skupina východ, hrané v neděli 19.6.2011 od 17:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Ivan Varga, Filip Kubát, Tomáš Čurda, Jarda Šourek (76. Aleš Kotyza) - Michal Kopal, Petr Fišer, Štefan Feri, Petr Blažek - Petr Srbek, Vítek Kirschner
Branky Zásady : 44. Petr Blažek
Rozhodčí : Marek
Diváků : 70
ŽK : 3:2 (Kirschner, Srbek, Fišer)
ČK : 0:0
Reportáž z utkání :
K poslednímu mistrovskému utkání sezóny nastoupila Zásada proti jistému sestupujícímu, celku Nové Vsi nad Popelkou. Zásada pojala utkání od úvodu volněji a hosté byli aktivnější. První velkou šanci měli hosté již ve druhé minutě, ale náš brankář střelu z trestného kopu z hranice šestnáctky konečky vyrazil. Zásada si hru komplikvala dlouhými pasy, místo aby hrála jednoduše po zemi a na mokrém terénu ji tak balón často utíkal. Naši útočníci si také častokrát nepohlídali ofsajd. Hosté hráli jednodušeji, ale zase v koncovce častokrát volili složitá řešení a tak se jim zadařilo až ve 33. minutě, kdy se Golis trefil z otočky přesně k tyči. Zásada však dokázala do poločasu odpovědět. Na pěkný pas Petra Fišera si ve 44. minutě naběhl Petr Blažek a samostatný únik přesně zakončil podél vybíhajícího brankáře. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Oba celky se snažili vstřelit branku a měli i šance, ale dlouho selhávali v koncovce. Utkání tak rozhodla 75. minuta. Odražený míč po rohu vrátil do vápna hostující hráč a Golis se hlavou svou druho brankou v utkání trefil opět přesně. Zásada se tak nevymanila ze špatné formy v závěru soutěže a i v posledním utkání nebodovala. Věřme, že do nové sezóny vstoupí lépe a hlavně zodpovědněji.