Zásada A - Plavy 2:0 (0:0)

13.09.2009 07:46

Utkání 6. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 13.9.2009 od 17:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady :
Milan Kopal ml. - Ondřej Pavlík, Tonda Rožeň, Kuba Tyle, Martin Kopal - Martin Postula, Petr Fišer, Honza Boudík, Luboš Kalous - Roman Weber, David Špaček (87. Víťa Kirschner).
Branky Zásady : 61. Martin Postula, 67. Petr Fišer (z penalty)
Rozhodčí : Horák
Diváků : 70
ŽK : 0:3
ČK : 0:0
K tradičnímu sousedskému derby zavítali do Zásady hráči Plavů. Zásada nastoupila oproti minulému týdnu opět s pozměněnou sestavou vynucenou tradičními pracovními povinnostmi některých hráčů. Na levém beku se představila nová posila z tohoto týdne - Martin Kopal z Desné. V první půli se nehrál pro diváka nikterak atraktivní fotbal. Hrálo se od vápna k vápnu nakopávané míče se spoustou ztracených přihrávek na obou stranách. Výsledkem této hry nebyla žádná vyložená branková příležitost v první půli na obou stranách. Do druhé půle nastoupili zásadští se snahou prosadit se přihrávkami po zemi, ovšem suchý a tvrdý terén na našem hřišti nebyl této hře příliš nakloněn. Přesto se hra o něco zlepšila a výsledkem první pěkné kombinace byl samostatný únik Petra Fišera, kterého ovšem Lejsek v brance Plavů vychytal. Přesto si o několik minut později mohli zásadští zakřičet gól, to když propadl míč až na zadní tyč k volnému Martinu Postulovi a ten levou nohou zamířil přesně k tyči svým premiérovým gólem za áčko. V 67. minutě navíc přišel zbytečný faul hostujícího obránce na Luboše Kalouse v pokutovém území a z nařízené penalty rozhodl Petr Fišer o výsledku utkání. Na druhé straně se ještě Plavy pokoušely o zvrat, ale jejich spíše pološance nebo střely dálky zastavila opět pozorně hrající obrana nebo brankář. Za zmínku stojí ještě šance našeho Davida Špačka v posledních minutách utkání, který si tak dlouho připravoval míč před prázdnou brankou, až mu šanci brankář chytil. Zásada tak v bojovném derby zvítězila 2:0 a opět, již počtvrté v řadě nedostala gól.