Zásada A - Rokytnice n.J. 2:0 (2:0)

04.05.2015 13:07

Mistrovské utkání 20. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 2.5.2015 od 17:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady: Petr Růžička - Martin Potůček, Karel Bělina, Jindra Tichý, Míra Neumann (56. Ondra Krejčík) - Jirka Rimský, Pavel Čech, Petr Janka, Petr Blažek - Michal Vávra, Vítek Lhota (60. Míra Princ)
Reportáž u utkání:

Domácí Zásada potřebuje body jako sůl, ale začátek utkání patřil hostům. Domácí obraně utekl Martínek a šel sám na brankáře Růžičku, který střelu útočníka hostí zkušeně vyrazil. Od této chvíle domácí vsadili vše na ofenzivu a výsledkem byla v 15 min. penalta za faul ve vápně. Tu s přehledem proměnil Rimský. Za dvě minuty domácí kopali roh a nádhernou hlavičkou zvýšil Blažek na 2:0. Domácí nepřestávali útočit a do poločasu mohli ještě zvýšit vedení, ale šance neproměnili. Po změně stran se obraz hry nezměnil, domácí si vypracovali několik šancí a tu největší měl Vávra, který trefil po úniku pouze tyč hostující branky. S přibývajícím časem domácím začali ubývat síly a hosté několikrát ohrozili domácího brankaře, který ale udržel čisté konto a Zásada tak získala tolik potřebné body.