Zásada A - Rokytnice n.J. 2:1 (0:1)

21.10.2012 20:57

Utkání 11. kola (10. hrané) I.B třídy - skupina východ, hrané v neděli 21.10.2012 od 13:30 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Ondřej Krejčík, Tonda Rožeň, Marek Knappe, Petr Blažek - Petr Srbek, Pavel Čech, Karel Bělina, Jirka Sameš (69. Michal Kopal) - Petr Fišer, Petr Janka (80. Filip Kubát)
Branky Zásady : 55. Petr Fišer, 62. Petr Srbek
Rozhodčí :
 Trešl
Diváků : 50
ŽK : 5:1 (Fišer, Janka, Čech, Bělina)
ČK : 1:1 (54. Čech - 55. Sedláček)
V neděli po poledni se hrálo na zásadském trávníků utkání sousedů v tabulce. Zásadě chybělo kvůli svalovým zraněním hned několik hráčů ze základní sestavy. Dobře je však nahradili "chalupář" Ondřej Krejčík a matador Tonda Rožeň. Domácí si byli vědomi, že se jim na důrezného a dobře bránícího soupeře dlouhodobě nedaří. To potvrdil i úvod utkání, Rokytnice hrála kompaktně a důsledně v obraně a naší obraně zatápěla rychlými protiútoky. V první velké šanci hostí nezachoval útočník chladnou hlavu a obstřelil výrazně jak našeho vybíhajícího brankáře, tak i branku. O několik minut později již byl o něco přesnější, ale z úhlu mířil do tyče. Tato varování však Zásadě nestačila a tak se hosté nakonec vedení ujali, když se po akci ze strany trefil přesnou střelou přes obránce hostující Zahradník. Poté ještě dohráli třetí díl svého minisouboje rokytnický útočník a náš brankář, který tentokráte dobrým zákrokem zasáhl při samostatném úniku. Zásada hrála celou první půli po vápno soupeře, přesto mohla vyrovnat. Po přihrávce Petra Fišera byl sám před brankářem Petr Janka, ale hostující brankář se vyznamenal výborným reflexivním zákrokem. Do druhé půle nastoupila Zásada s vůlí zvrátit vývoj utkání, ale dlouho se na obou stranách nic nedělo. Rušno začalo být v 54. minutě, kdy se nechal zbytečně vyloučit Pavel Čech a zdálo se, že situace začíná být pro Zásadu neřešitelná. Naštěstí se hned za minutu ujala střela kapitána Petr Fišera z trestného kopu, která na mokrém terénu proklouzla brankáři do sítě. Navíc hostující brankář Sedláček lacinou branku neunesl a za oplácení také putoval do sprch a poměr sil na hřišti byl srovnaný. Do branky tak musel hráč z pole a hned po několika minutách inkasoval. Při závaru před brankou se s míčem otočil Petr Srbek a střelou na zadní tyč otočil vývoj utkání. Zásada pak držela míč a mohla i přidat pojistku, ovšem stálou bolestí je naše koncovka. Ve dvou šancích neuspěl Petr Janka a po něm ani Karel Bělina. Hosté si však již výraznější šanci nevypracovali a tak se Zásada v rušném utkání radovala ze zisku cenných tří bodů.