Zásada A - Rokytnice nad Jizerou 3:0 (2:0)

07.04.2014 08:34

Mistrovské utkání 16. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 5.4.2014 od 16:30 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady: Milan Kopal - Tomáš Čurda, Karel Bělina, Roman Lupa, Martin Potůček - Dan Szatmari (87. Vítek Lhota), Pavel Čech, Míra Neumann, Petr Blažek - Petr Fišer (84. Tonda Rožeň), Michal Vávra (75. Lukáš Janko)
Branky Zásady: 21. Petr Blažek, 28. a 70. Michal Vávra
Rozhodčí:
 Trešl
Diváků: 50
ŽK: 1:2 (Potůček)
ČK: 0:0

Od začátku utkání se nejprve oba soupeři vzájemně oťukávali. První střelou na branku se prezentoval domácí kapitán Petr Fišer z trestného kopu do rukou hostujícího gólmana. Další střelou domácí Petr Blažek a nastřelil pouze hostujícího obránce. Hosté taky zahrozili, z pravé strany šel jejich hráč sám na brankaře Kopala, ale jeho střela skončila vedle domácí branky. Stejnou šanci měli též domácí, tato však skončila v rukou hostujícího brankaře. Ve 20. minutě se již domácí příznivci dočkali branky, když Petr Blažek z dorážky ve vápně zajistil vedení 1:0. Ve 24. minutě to mohlo být již 2:0 pro domácí, když Roman Lupa po centru zleva hlavou trefil břevno hostující branky, stav zůstal nezměněn. Domácí zaslouženě zvýšili na 2:0 v 27. minutě. Petr Fišer prodloužil centr Karla Běliny na Michala Vávru, který se nemýlil a skóroval. Hosté se též snažili, ale k vážnějšímu ohrožení domácí branky se nedostali. Naopak to byl domácí Roman Lupa, který minul hostující branku hlavou v další vyložené šanci. V prvním poločase se již nic vážnějšího neudálo. Do druhé půle nastoupili domácí s vědomím vedení a tomu též odpovídal jejich výkon. Hosté měli více ze hry, ale svoji zvýšenou aktivitu střelecky nevyjádřili. Jedinou vážnější situací byla střela nad branku domácí branky. V dalším průběhu se hra odehrávala bez šancí změnit dosavadní stav. Změnu mělo přinést několikeré střídání na obou stranách. Šťastnější byli domácí, kteří v 73. minutě Michalem Vávrou po přihrávce od Petra Fišera navýšili stav již na 3:0. V závěru utkání stojí za zmínku akce domácího Lukáše Janka, který šel sám na hostujícího brankaře, ale vystřelil vedle. Hosté se též ještě snažili o změnu stavu, ale střela ze za vápna skončila nad domácí brankou. Výsledkem tak byla zasloužená výhra domácí Zásady. Pochvalu zaslouží i trojice rozhodčích, kteří přispěli k hladkému průběhu dnešního utkání.