Zásada A - Rovensko p.T. 1:1 (0:0)

24.09.2012 09:07

Utkání 7. kola (6. hrané) I.B třídy - skupina východ, hrané v neděli 23.9.2012 od 16:30 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Milan Topinka, Karel Bělina, Marek Knappe, Petr Blažek - Jirka Sameš (70. Lukáš Janko), Petr Fišer, Pavel Čech, Michal Kopal - Jarda Šíma, Radek Daníček
Branky Zásady : 57. Jarda Šíma
Rozhodčí :
Kovářová
Diváků : 90
ŽK : 1:0 (Daníček)
ČK : 0:0
V šestém hraném kole se na zásadském trávníku utkala mužstva domácí Zásady a Rovenska v souboji o čelo tabulky. Od úvodních minut tomu odpovídalo i tempo a předváděná hra. Domácí Zásada byla od úvodu o něco aktivnější, hosté dobře a zodpovědně bránili a hráli na rychlé protiútoky. Největší příležitost v první půli měl Radek Daníček, jehož hlavičku po centru Michala Kopala reflexivně vyrazil hostující brankář. Nadějné byly i střely Pavla Čecha, ale jen těsně se nevešly mezi tyče. V ostatních příležitostech neměli naši útočící hráči dobře seřízená mířidla. A tak mohli jít do vedení i hosté. Dvakrát hrozil Malý, nejprve pohotovou střelou z dálky trefil břevno a poté mu jeho pokus z trestného kopu náš brankář vyrazil. A tak se šlo o poločase do kabin za bezbrankového stavu. S vědomím špatných nástupů do druhých poločasů v posledních utkáních nastoupila Zásada do této druhé půle zodpovědně a aktivně a na hřišti dominovala. Vyústěním byla branka Jardy Šímy, který obdržel přihrávku do vápna, kličkou se zbavil obránce a přes padajícího brankáře poslal Zásadu do vedení. I po vedoucí brance hrála Zásada lépe a velké šance měli Petr Fišer, který po centru Pavla Čecha v dobré pozici těsně minul hlavou branku a poté Lukáš Janko, který v pádu hlavou také těsně minul odkrytou branku. Svou druhou trefu mohl přidat i Jarda Šíma, ale tvrdou střelou trefil pouze tyč. Hosté měli ve druhé půli pouze jednu šanci, když po rohu hlavičkoval hostující útočník těsně vedle. Když už se zdálo, že Zásada dohraje utkání za tři body, dostali se hosté v nastaveném čase po našem trestném kopu do brejku po křídle a přízemní centr do vápna usměrnil do sítě nekompromisně Hanzl. Zásada tak zbytečně ztratila téměř vyhrané utkání v poslední minutě. Obě mužstva ovšem předvedla velmi kvalitní výkon, utkání dobře řídila sudí Kovářová.