Zásada A - Ruprechtice 3:1 (2:0)

09.10.2012 08:51

Utkání 9. kola (8. hrané) I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 6.10.2012 od 16:30 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Vítek Kirschner - Petr Blažek, Karel Bělina, Marek Knappe (66. Honza Gregor), Filip Kubát - Radek Daníček (90. Vítek Lhota), Petr Fišer, Pavel Čech, Michal Kopal - Jarda Šíma, Milan Topinka (46.Petr Janka)
Reportáž z utkání :
Domácí koncem týdne řešili, kdo bude v brance, protože z pracovních důvodů oba brankaři Kopal a Růžička byli omluveni. Nakonec bylo rozhodnuto o hráči Víťovi Kirschnerovi, který úspěšně odchytal několik utkání za B-tým. V prvním poločase se začalo opatrně, po vzájemném oťukávání byla k vidění správná sportovní gesta, a to od hostí i domácích vždy, když atakovaní hráči nemohli pokračovat ve hře. Hra se postupně přelévala z jedné strany na druhou a bylo vidět několik pohledných útočných akcí. Některé obranné zákroky při snaze nedostat branku byly uskutečněny fauly za žlutou kartu. Změnu stavu přinesla 27. minuta, kdy po faulu hostí na zásadského Radka Daníčka v pokutovém území byl nařízen pokutový kop. Petr Fišer ho proměnil a Zásada vedla 1:0. V dalším průběhu se oba týmy snažily dostávat do šancí, při jedné z nich v 35. minutě hosté zahráli v pokutovém území rukou a byla nařízena druhá penalta pro domácí. Tu opět Fišer s přehledem proměnil. Tímto stavem skončil první poločas. Druhý poločas byl od počátku bojovný z obou stran s několika ostřejšími zákroky. Další průběh byl ve znamení kvalitního fotbalu a domácí Zásada kontrolovala dosavadní stav. Hosté ve snaze o zkorigování výsledku ohrožovali domácího brankaře zřídka, za povšimnutí stála jejich střela z trestného kopu do domácího břevna. Domácí po vynucených střídáních úspěšně bránili výsledek a před koncem utkání potvrdili vedení na 3:0 po nahrávce Gregora a skvělým zakončením Janky. Hosté v samotném závěru nastaveného času korigovali po chybě domácí obrany Šrůtkem na konečných 3:1 pro Zásadu. K výhře přispěl i gólman Kirschner svým dobrým výkonem.