Zásada A - Velké Hamry B 4:2 (1:1)

02.09.2013 08:16

Mistrovské utkání 3. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 31.8.2013 od 17:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Petr Růžička - Tomáš Čurda, Tonda Rožeň, Karel Bělina, Tomáš Blažek ml. - Radek Daníček, Petr Čech, Jarmil Nezavdal (74. Míra Neumann) - Jakub Serbus, Petr Supernát (90. Míra Princ)
Branky Zásady: 44. a 63. Jakub Serbus, 47. Petr Fišer, 90. Karel Bělina

Rozhodčí: Kowalik
Diváků: 120
ŽK: 4:4 (Blažek T., Nezavdal, Čech, Rožeň)
ČK: 0:0

Zásada po neuspěšném vstupu do začátku sezóny nastoupila s vědomím, že už je třeba zabrat a v domácím utkání naplno bodovat. Bohužel úvod utkání tomu příliš nenasvědčoval. Již ve čtvrté minutě sehráli hosté po zbytečné ztrátě ve středu hřiště ideálně rychlý protiútok a po přesném přízemním centru z levého křídla otevřel skóre Horváth téměř do prázdné branky. I nadále však byli hosté běhavější a agresivnější a až ve druhé části prvního dějství se začala hra vyrovnávat. Velkou šanci měly Hamry ve 35. minutě, ale po dalším rychlém protiútoku netrefily odkrytou branku. Zásada se za celý první poločas nedostala do vyložené šance, hrozila pouze střelami z větší vzdálenosti a centry, které však nenašly ve vápně zakončující hráče. Důležitý okamžil přišel ve 44. minutě, kdy po závaru v pokutovém území fauloval hostující brankář Veselý našeho Petra Supernáta a rozhodčí nařídil penaltu, kterou Jakub Serbus proměnil a srovanl tak poločasové skóre na 1:1. Do druhého dějství vstoupila Zásada mnohem aktivněji a vyústěním byla již ve 47. minutě branka Petra Fišera, který po pěkném pasu za obranu od Karla Běliny pálil tvrdou křižnou ranou přesně na zadní tyč. Hamry se snažily o vyrovnání, ale ve druhé půli Zásada mnohem lépe bránila a do vážných šancí hosty nepouštěla. Navíc uděřilo opět na domácí straně. Jakub Serbus se důrazně vrhl za přihrávkou mezi dva stopery a poté přehodil vybíhajícího brankáře a dal tak Zásadě dvoubrankové vedení. Výborně hrající Jakub Serbus mohl dosáhnout hattricku, ale v další šanci jej včasným vyběhnutím vychytal brankář Veselý. Utkání se zdramatizovalo v 76. minutě, kdy po fulu v pokutovém území zahrávali také hosté penaltu. První střelu ještě Petr Růžička Horváthovi vyrazil, ale na dorážku již nedosáhl. Ve zbytku utkání však Hamry na remízu nedosáhly, navíc v poslední minutě utekl obraně Karel Bělina, obešel i branáře a uzavřel skóre na konečných 4:2 pro Zásadu. V důležitém utkání tak Zásada poprvé v sezóně zvítěžila především dáky výbornému výkonu ve druhém poločase.