Zásada A - Železný Brod B 2:0 (0:0)

11.05.2009 10:11

Utkání 20. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 9.5.2009 od 17:00 na hřišti v Zásadě.
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Petr Beneš, Filip Kubát, Jirka Kubsch (80. Michal Kopal), Jarda Šourek - Luboš Kalous, Ondra Krejčík, Honza Boudík, Honza Vondráček - Martin Postula, Venca Tomiška
Branky Zásady : 60. a 83. Ondra Krejčík

Zásadu čekal v sobotu odpoledne důležitý souboj s rezervou Železného Brodu, která na nás před utkáním ztrácela poue bod. Do našeho celku se vrátilo několik uzdravených opor a na hře to bylo znát. V první půli se rodily šance na obou stranách, ty největší na straně Zásady měl Honza Boudík. Nejprve z těžkého úhlu trefil tyč a poté si nádherně naskočil na rohový kop, ale mířil opět pouze do brankové konstrukce. Brod zahrozil třemi brejkovými situacemi. S prvními dvěma si poradil Milan Kopal v naší brance a třetí skončila při samostatném úniku útočníka Brodu těsně nad brankou. V druhé půli se obraz hry nezměnil, Zásada hrála aktivně s vědomím důležitosti ziku tří bodů. K těm ji nasměroval  v 60. minutě Onrda Krejčík, když vrátil do branky odražený míč do protipohybu brankáře. Po vstřelené brance začala hrát Zásada trošku pasivněji a i Brod si tvořil šance, které ovšem zlikvidovala dobře hrající obrana nebo náš brankář. Největší šanci na vstřelení gólu měl Brod deset minut před koncem, ale hodtujícího útočníka vychytal Milan Kopal. Definitivně rozhodnout mohl na druhé straně Martin Postula, ale jeho střela přes vybíhajícího brankáře těsně minula branku. Druhého gólu se ovšem Zásada přeci jen dočkala a byl to opět Ondra Krejčík, který přesnou střelou rozhodl o důležitém vítězství našeho mužstva. Zásada tak na jaře poprvé vyhrála a doufejme, že se odrazila k výsledkum, které ji posunou pryč od hranice sestupu.