Zásada B - Kokonín B 5:3 (2:0)

22.04.2014 18:46

Mistrovské utkání 11. kola II. třídy okresního přeboru, hrané v neděli 20.4.2014 od 10:00 na stadionu v Zásada
Sestava Zásady: Ondra Soukup - Petr Růžička, Míra Princ, Tomáš Čurda, Ivan Varga - Vítek Lhota, Luboš Kalous, Míra Neumann (46. Dan Boudík), Petr Supernát (52. Dan Szatmari) - Ondra Štryncl, Míra Šebesta (71. Michal Vávra)
Reportáž z utkání:

V nedělní velikonoční dopoledne se za pěkného jarního počasí na dobře připraveném zásadském travnatém hřišti střetly fotbalové zálohy mužstev hostujícího Kokonínu B a domácích Zásady B. Obě mužstva začala ofenzivně a vytvořila si několik slibných šancí. Úspěšnější byli domácí, když po nepovedeném pasu z levé strany, který nakonec skončil na břevně hostující branky, dorážkou vyřešil situaci dobře hrající důrazný Štryncl, který z bezprostřední blízkosti osamocen hlavou vsítil první branku v utkání. Druhý gól domácích byl vstřelen vlastním hráčem hostí po centru z pravé strany, když dobíhajícího útočníka Zásady Supernáta se snažil obránce hostí pokrýt, ale srazil si míč do vlastní branky. Před poločasem se Zásadským podařilo ještě jednou skórovat již na 3:0 a to opět útočně naladěným Štrynclem. Do druhého poločasu se kokonínské mužstvo snažilo střídáním posílit zejména střed zálohy, což se jim částečně podařilo. Po vytvořeném tlaku nejprve snížil na 4:1 v 53. min. kokonínský hráč Šilhán a v 75. minutě Gut na 4:2. Kokonínští otevřeli hru, čehož využili domácí; po několika neúspěšných brejkových útočných akcích Zásady dostal opět Štryncl do ulice od levého beka parádní přihrávku, prošel mezi obránci hostí a mezi nohama z bezprostřední blízkosti prostřelil vyběhnuvšího brankáře hostí, ten ještě stačil reflexivně zareagovat a vytěsnil míč do levé strany, Štryncl míč doběhl a do odkryté branky skóroval na 5:2 pro mužstvo Zásady. Ani za tohoto stavu hosté nerezignovali, vytvořili si několik dalších šancí, které však domácí obrana a dobře chytající domácí brankář Soukup zlikvidovali. Přesto se ještě jednou skóre změnilo a to, když v 90. minutě střílel ze střed  ní vzdálenosti hostující Šilhán, domácí brankář střelu bravurně chytil, ale pak zbytečně po manipulaci s míčem si ho sám srazil do vlastní sítě. Utkání se cca 60-ti přihlížejícím divákům jistě líbilo.