Zásada B - Roma 3:1 (3:0)

01.10.2012 10:49

Utkání 6. kola III. třídy okresní soutěže, hrané v neděli 30.9.2012 od 10:00 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady : Luboš Vebr ml. - Honza Klinger, Pavel Štefanec, Tonda Rožeň, Míra Princ - Aleš Kotyza, Ivan Varga, Petr Blažek, Vítek Lhota - Martin Paldus (40. Michal Kopal), Honza Gregor
Branky Zásady :
10. Honza Klinger, 15. Vítek Lhota, 20. Honza Gregor
Rozhodčí : Kafka
Diváků : 20
ŽK : 0:1
ČK : 0:0
Domácí Zásada B nastoupila za krásného pro fotbal ideálního počasí proti nevyzpytatelnému týmu z konce tabulky Romě. Zásada začala utkání v dobrém tempu, které zužizkoval již po desti minutách hry přesným zakončením Honza Klinger, který si zpracoval odražený míč, dobře vyhodnotil špatné postavení hostujícího brankáře a zpoza obránce přízemní střelou do protipohybu gólmana poslal Zásadu do vedení. Druhý gól padl nedlouho poté, když se ve středu pole šikovně uvolnil Honza Gregor, míč si zkušeně podržel, do pěkné uličky uvolnil nabíhajícího Vítka Lhotu a ten před vyběhnuvším brankářem hostí lehkou tečí dal domácím dvoubrankové vedení. Třetí gól padl ve 20. minutě prvního poločasu, kdy se podařila útočná akce domácích po kombinaci zakončená gólovou střelou Honzy Gregora za značného přispění zkoprnělého brankáře hostí. Domácí ještě několikrát v prvním poločase vážně ohrožovali branku hostí, ale bez změny stavu. Přibližně v 30. minutě se zranil nezaviněně hráč domácích Martin Paldus a musel být vystřídán Michalem Kopalem. Obranná řada hostí se na začátku druhého poločasu zkonsolidovala, přitvrdila a domácím nedovolovala zakončit střelou, natož dalším gólem. Domácí sice měli i ve druhé půlce utkání několik nadějných gólových šancí, ale nebyli schopni již do konce utkání zvýšit své vedení v utkání. Nedařilo se ani z trestných kopů, když střely domácích nedokázaly ohrozit brankáře hostí. Největšími šancemi domácích tak byly střela Petr Balažka do tyče a střela zblízka Tondy Rožně, která se však mezi tyče navešla. Naopak jakoby živou vodou osvěžení hosté, často ve svých utkáních prohrávající vysokým rozdílem, zlepšili hru, nebezpečnými rychlými protiútoky začali ohrožovat branku domácích, ale i oni se naštěstí potýkali s nepřesnostmi ve finálních nahrávkách a při zakončení. Až v 65. minutě hosté využili chybu zásadského jinak dobře hrajícího Honzy Gregora, který vracel míč zpět naslepo do prostoru před našeho bezchybného brankáře, ten však neměl šanci míč ani včasným vyběhnutím zasáhnout a tak pouze pasivně přihlížel, jak situace využil útočník hostí a šikovným nechytatelným lobem překonal našeho Luboše Vébra. Konečný stav 3:1 odpovídá průběhu utkání a nasazení obou týmů.