Zásada - Malá Skála 4:2 (1:0)

02.10.2021 16:00

V sobotu sehrál náš tým dospělých utkání 8. kola OP s týmem Malé Skály, který se drží v horních příčkách tabulky. Nicméně jsme utkání nezačali s přehnanou opatrností, ale naopak jsme vsadili na zajištěnou obranu a tvořivou hrou jsme se dostávali do mnoha šancí. Bohužel vyložené šance Mrkvičky, Hanšpacha a Šupíka se nedočkaly gólové tečky. Až konečně ve 32. minutě našel Dominik Mrkvička svojí střelou slabší stranu hostujícího gólmana a procedil míč za jeho záda. Do poločasu ještě dvakrát zahrozili hosté, jednou jsme jim vlastní chybou dali šanci na přečíslení a jednou se jednalo o samostatný únik, ale s první situací si poradil gólman Línek a druhá se nevešla mezi tyče. A tak se šlo do kabin za stavu 1:0, ale nikdo z 60-ti diváků by se asi nedivil stavu 5:0.

Do druhého poločasu musel odstoupit Dominik Mrkvička, kterého nahradil Lukáš Janko. Zásada pokračovala v dobívání branky M.Skály, ale bohužel to byli hosté, kdo v 51. minutě našli cestu za Línkova záda a srovnali na 1:1. Naštestí Zásada pokračovala v aktivní hře a v 60. minutě se střelecky prosadil i Petr Prousek a vrátil nám vedení. Bohužel to nebylo na dlouho, jelikož v 64. minutě si vybral slabší chvilku náš gólman a poté, co neudržel střelu v náručí měl hostující Polák snadnou úlohu s dorážkou. V tuto dobu se tým Skaly dostal na několik minut na koně a dominoval na hřišti. Chvílemi to už vypadalo, že Zásada nebude mít síly vzít si vedení zpět. Ale byl to opět střelec Petr Prousek, který nám vrátil naději v 73. minutě a po něm ještě po nedorozumění hostujícího gólmana s bekem dorazil míč do brány Marek Šupík a stvrdil tak vedení na 4:2. Tím jsme si pojistili vedení a mohli se soustředit na dohrání utkání na jistotu. Nicméně v 82. minutě se bývalý zásadský hráč Petr Srbek dožadoval místo odkopu od branky rohového kopu a to nevybíravě směrem k hlavnímu sudímu. Ten ho za nesportovní chování napomenul žlutou kartou. Po ní následovala reakce vztyčeným prostředníkem a proto sudí Nagy přidal ještě kartu červenou. Na to Srbek reagoval dalšími urážkami a kdyby jej vlastní kapitán nezastavil z 20-ti metrového sprintu k sudímu, mohlo dojít i k fyzickému útoku. Tato situace však byla jedinou kaňkou na utkání a diváci mohli odejít spokojeni, jelikož viděli vítězství domácích a řadu šancí a hezkých fotbalových momentů.

K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 10.10. v 16 hod. do Železného Brodu.