Zásada - Velká Hamry B 1:2 (1:0)

04.04.2016 12:34

Mistrovské utkání 17. kola I. B třídy Libereckého kraje, hrané v sobotu 2.4.2016 od 16:30 na stadionu v Zásadě
Sestava Zásady: Milan Kopal - Tomáš Čurda, Martin Procházka, Jiří Honzák, Michal hrnčál - Petr Blažek, Michal Kopal, Ondřej Krejčík (69. Jiří Jiskra), Pavel Vaistauer (75. Miroslav Šebesta) - Petr Fišer, Dominik Mrkvička.
Branka Zásady:
8. Dominik Mrkvička
Rozhodčí: Malena
Diváků: 120
ŽK: 1:3
ČK: 0:1 (48. Průcha Dav.)

V Zásadě se hrálo za krásného jarního počasí a lépe začali domácí, kdy již v 8 minutě překvapil celou obranu hostí domácí Mrkvička a tečovanou střelou přehodil brankáře Průchu. Po této brance převzali iniciativu hosté a několikrát musel domácí brankář Kopal ukázat své umění a zneškodnit nebezpečné střely z hranice velkého vápna. Ve 30 minutě měli šanci domácí, ale trestný kop ze vzdálenosti 25 metrů poslal Procházka vysoko nad branku. Ke konci poločasu se hra přitvrdila, ale stav 1:0 pro domácí již zůstal. Začátek druhé půle začali hosté nervozně a od 48 minuty hráli bez vyloučeného Průchy. Hra hostů se od této chvíle paradoxně zlepšila a v 50 minutě po rohovém kopu vyrovnal Zajíček hlavou na 1:1. Domácí jako by nevěděli jak dobýt branku hostí a tak přicházeli nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich byl v 78 minutě faulován ve vápně hostující Míček a z následné penalty se stěstím zvyšil Zajíček na 1:2 pro hosty. V posledních minutách se domácí snažili získat alespoň bod, ale po závaru v malém vápně nedokázali ani na třikrát míč dopravit do sítě. Hosté pak zkušeně v samotném závěru výsledek udrželi a potvrdili roli favorita v tomto zápase.