Zásada - Železný Brod 2:3 (0:3)

04.06.2009 19:15

Utkání 23. kola I.A třídy dorostu - skupina východ, hrané v sobotu 30.5.2009 od 10:00 na hřišti v Zásadě.
Sestava Zásady : Honza Němec - Michal Růžička, Michal Kopal, Honza Klinger, Michal Kozlovský - Tomáš Čurda, Lukáš Janko, Daniel Boudík, Petr Blažek  - Míra Šebesta, Vojta Šimánek
Branky Zásady : Vojta Šimánek, Tomáš Čurda

V sobotu dopoledne se hrálo o první místo v dorostenecké I.A třídě. Zásada začala aktivně a hned v první minutě napřáhl z 30 metrů Janko, ovšem jeho krásnou střelu zastavilo břevno. Brod ovšem postupně začal přebírat taktovku zápasu a vytvářel si i šance, které jim nabízela chybující Zásada. A přišly i branky - při první nepokryla obrana odražený míč na vápno a brodský útočník terfil přesně k tyči. U druhé zase zásadští zybtečně ztratili míč a hosté se rychlou kombinací dostali až před naší branku a trestali. Deset minut před půli byl ošetřován Dan Boudík a hosté při odražené střele od břevna zvýšili na 3:0 a vypadalo to, že je po zápase. Do druhé půle se posunul stoper Michal Kopal do zálohy a Lukáš Janko do útoku a začaly se dít věci. Zásada byla najednou aktivnější a začala si vytvářet i šance. V prvních dvou se sám před brankářem ocitl Lukáš Janko, ale bohužel v první trefil brankáře a ve druhé těsně minul. Zásada se však přeci jen dočkala. Z dálky napřáhl Vojta Šimánek a nádhernou střelou vymetl pavučinku v šibenici brodské branky. O chvíli později bylo ještě veseleji. Lukáš Janko unikl po křídle, jeho střelu z úhlu brankář neudržel a dorážející Tomáš Čurda a Honza Klinger dotalčili míč do sítě. Brod se začal bát o výsledek a ve druhé půli v podstatě na hřišti neexistoval. Zásada měla i nadále optockou převahu, ale vyrovnávací branku již vstřelit nedokázala. Naši dorostenci tak mohli litovat především první půle, kterou prováhali. V pěkném a zajímavém utkání "krajské úrovně" tak těsně zvítězil těsně Brod a nakročil tak k celkovému vítězství v I.A třídě.