Železný Brod B - Zásada A 2:1 (1:0)

24.08.2011 15:20

Utkání 2. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 20.8.2011 od 14:00 na stadionu v Železném Brodě
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. – Petr Růžička, Petr Fišer, Tomáš Čurda, Vítek Kirschner (46. Jarda Šourek/72. Petr Nejedlo) – Petr Blažek, Štefan Feri, Pavel Čech, Tomáš Čuřík – Petr Janka, Michal Kopal.
Branky Zásady : 53. Štefan Feri

Rozhodčí : Dytrt
Diváků : 80
ŽK : 3:2
ČK : 0:0

První poločas byl kvalitativně lepší než druhý a Brod v něm byl lepším týmem. Zasloužené vedení zařídil v 15. minutě Linka. Další šance Brod neproměnil. Jak Brodu, tak i Zásadě, se moc nelíbil výkon rozhodčího Dytrta. Brodu například neodpískal faul na Maryšku v pokutovém území a na Havrdu, který se pohyboval na hraně pokutového území. Ale chyby kupil rozhodčí na obě strany, takže několik faulů ve středu hřiště nebylo zapískáno zase ve prospěch Zásady. Druhý poločas se hra vyrovnala a dá se říci, že nebezpečnější byli hostující útočníci, kteří měli větší tah na branku než ti domácí. Důkazem toho byl vyrovnávací gól Feriho v 53. minutě. Poté se sice Brod snažil o vstřelení gólu, ale jeho snaha narážela na pevnou obranu v čele s brankářem. Jenže brankář Zásady udělal v 88. minutě fatální chybu, když nahrál Hadačovi před prázdnou branku a ten nepochopitelnou nabídkou nepohrdl. A tak nováček I. B třídy získal první tři body ve vyšší soutěži.